ANA SAYFA / Anasayfa / Bunun bir seçim olduğuna inanmayın!

Bunun bir seçim olduğuna inanmayın!

Sakın ola inanmayın. Bu seçim yerli Kıbrıslı Türk Halkı ile sömürgeci işgalci TC devleti, ya da AKP ve Erdoğan arasında değildir!

Bu seçim TC devletinin işgal edip sömürgeleştirdiği Kıbrıs’ın kuzeyindeki yerel üst düzey (işbirlikçi başı) memurunun seçimidir!

Buna aday olup yarıştırılanlar arasından (Akıncı, Tatar, Erhürman, Arıklı, Denktaş, Kudret ya da diğer işbirlikçi adaylar) “işgal ve sömürgeciliğe karşı mücadelenin önünü en başarılı şekilde alabilecek, sömürgeci devleti en iyi şekilde kamufle edip savunabilecek ve sözde seçimlerin demokratik olduğunu, kuzeyde yaşayan sömürgeci liberal ya da gerici, faşist nüfusun da Kıbrıslı Türk nüfus olarak özgür iradelerini sandıklara yansıması süreci olduğu” algısını güçlendirmeye yarayacak en iyi adayın seçilmesidir!

Bu nedenle devrimci komünistlerin görevi, yerli halkların özgür olmayan, kendi iradesini yansıtmayacak sömürgeci işgalci devletin seçimlerinde, aday gösterelim veya göstermeyelim, ezilen sömürülen halklarımızın kurtuluş mücadelesinden yana taraf olduğumuzu göstermektir!

Bunun için yapılması gereken, emperyalistlerin, sömürgecilerin ve işbirlikçilerinin ülkemizin sadece kuzeyinde de değil, tümünde de varlık ve devamını sağlamaya yönelik “demokrasi”, ” demokratik seçimler” “halkın özgür iradesinin ortaya çıkması” yalan ve aldatmacalarıyla süslediği bu sandık oyunlarının teşhiri ve kurtuluşun sandıklardan değil, halkların ortak birleşik devrimci mücadelesini örgütlemekten geçtiğinin gösterilmesidir.

Devrimci Komünist Birlik’in seçimlerle ilgili tavrı budur.

Bu tavır açık ve nettir. Seçimlere katılmak ya da katılmamak veya seçimleri boykot etmeye yönelik duruşu ise daha önceki seçimlerde ortaya koyduğu tavrın aynısıdır!

Seçimlere katılıp ülkemizin tümü için ve kuzeydeki işgal ve sömürgeciliğe karşı göstereceğimiz duruş ile katılmadığımız haldeki duruşumuz aynıdır.

Katılmış olsak da bugün yürüttüğümüz mücadeleyi yürütecek ve ayni şekilde mevcut adayların sömürgeci devletin işbirlikçileri ve bu işbirlikçilerin kuyruğuna takılmış reformist parti, örgüt ve yapıları teşhir ederek, halkımızı sömürgeciyi kovup bu düzeni yıkmaya çağıracaktık.

Ayrıca kontrol

Toprak Çağan – Lenin’den kopan “sol” siyasetlerdeki savrulma…

Kıbrıs’ın solcuları da bizdeki benzerleri ile aynı yerden besleniyorlar ya da aynı yerden bir sonuç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir