ANA SAYFA / Anasayfa / Sömürge Yönetimine Hayır!

Sömürge Yönetimine Hayır!

Sömürgeci devletin başı Erdoğan, valisi, işgal ordusu generaliyle ve Mağusa Belediye Başkanı’nın da katıldığı törenle, canlı yayında Maraş (Varoşa)’ın açılacağını ilan ettiler!

İşbirlikçi Tatar bir kez daha gerçeği ağzından kaçırıyor: “Ankara’ya çağrıldım ve gelip aldılar götürdüler. Maraş’ın açılacağını 2 saat önce öğrendim!”

Dün Tatar kaçtı diyenler, eleştirilerinin ana hedefi olarak yine işbirlikçi Tatar’ı alıyorlar!

Eleştirileriyle de her zamanki gibi kuzeydeki Sömürge İdaresini görünmez kılıp, halktan gizliyor ve ikiyüzlüce “kendi devletleri ve ordularından, özgür iradeden, demokratik seçimlerden” söz ediyorlar!

Siz halâ daha halkı aldatmak için “kendi devletinizden, hukukunuzun çiğnendiğinden, kendi ordunuzdan, demokrasinizden, demokratik seçimlerinizden, TC sömürge vatandaşlığı verilmiş yerleşik gerici, faşist, paramiliter nüfusu da KıbrıslıTürk olarak gördüğünüzü” açıklamaya ve “Kıbrıslı Türklerin iradesinin yok sayılması en başta Türkiye’ye zarar verir” diyerek AKP, Erdoğan karşıtı olduğunuzu göstererek kendinizi “sömürgeci TC devletine” kabul ettirmeye ve gözüne girmeye çalışın!

Bizim kavgamız işbirlikçilerin kuyruğunda, sömürgeci işgalci devlete yaranma kavgası değil!

Bizim kavgamız işgale, sömürgecilere, emperyalizme ve sömürüye karşı sınıfsal ve toplumsal kurtuluş, özgürlük, bağımsızlık kavgasıdır!

Ayrıca kontrol

Yusuf Alkım – Yine yeniden: Reformizm ve Devrimcilik…

Öncelikle ele alınması gereken reformizm ve devrimciliğin ayrım noktasının ne olduğudur. Belki Bağımsızlık Yolu (BY) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir