ANA SAYFA / Anasayfa / DKB’den çağrı: Baskılara karşı dayanışmaya!

DKB’den çağrı: Baskılara karşı dayanışmaya!

Devrimci Komünist Birlik muhalif demokrat kesimlere karşı yürütülen baskı ve saldırıları kınayarak tutarlı bir dayanışma çağrısı yaptı.

DKB açıklaması şöyle:

“Ülkemizin kuzeyindeki muhalif kesimlere karşı baskılar her geçen gün artmaktadır.

Kendi coğrafyasındaki tüm muhalif kesimleri susturmaya çalışan TC egemen çevreleri ve onların izinden giden yerli işbirlikçiler şimdi de bir yandan Özgür Gazete tarafından yapılan bir haberi bahane ederek muhalif basını hedef gösterirken diğer yandan da Avrupa gazetesi yazarlarına Türkiye’ye giriş yasağı getirerek sınır dışı yapıyorlar.

Bu yeni baskı süreci muhtemelen diğer benzer muhalif kesimleri de kapsamaktadır.

Devrimci Komünist Birlik olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da baskı ve saldırıya uğrayan her demokratik kesimin yanında durmaya devam edeceğiz.

Bununla birlikte bundan 10 gün önce haber sitemiz www.devrimtemizler.net’e TC mahkeme kararı ile erişim engeli getirilerek benzer şekilde baskı uygulanmaya ve susturulmaya çalışılırken hiç bir tepki göstermeyenlerin, şimdi çıkıp demokrasi havarisi kesilmeleri de samimi olmaktan uzaktır.

Tutarlı bir demokrat olmak isteyenler sadece bir kesimin uğradığı baskı ve saldırılara değil, en başta sesi zaten az duyulan ve tamamen kısılmaya çalışılan devrimci muhalif kesimlere de destek olmayı görev edinmelidirler.

Özgür Gazete ve Avrupa gazetesi yazarları yalnız değildir!

Baskıya uğrayan tüm demokrat kesimlerle dayanışmaya!”

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir