ANA SAYFA / DKB / DKB’den çağrı: Tek kurtuluş yolu için DKB saflarında güçlerinizi birleştirin!

DKB’den çağrı: Tek kurtuluş yolu için DKB saflarında güçlerinizi birleştirin!

Kıbrıs’ın kuzeyinde 11 Ekim’de gerçekleştirilecek sözde seçimler ile ilgili bir değerlendirme yapan Devrimci Komünist Birlik yayınladığı açıklamada “seçim” adı altında gerçekleştirilen sürecin hangi koşullarda yapıldığına dikkat çekerek, aslolanın işçi, emekçi kitlelerin kendi iradelerini ele alması, bunun yolunun da demokratik halk devrimini örgütlemek, iç içe geçmiş olan bölge ülkelerinin birleşik devrimini örgütlemek için harekete geçmek olduğunu vurguladı.

TC devleti ülkemizin kuzeyinde oluşturduğu sömürge düzenini, yapılandırdığı kurumlar ile kendini perdeleyerek yönetiyor!

Bu gerici, faşist, sömürgeci devlet varlığına son verecek potansiyel gücün işçi, emekçi, ezilen halklar olduğunu biliyor!

Buna göre sermayesi, elçiliği, MİT’i, askeri/sivil savunması, polisi, istihbaratı vd. silahlı silahsız resmi kurumları yanında sivil gerici, faşist para-militer yerleşiklerin örgütleriyle ve yerli işbirlikçi sermayeyle, partilerle vd. ile büyük bir psikolojik savaş yürütüyor!

Bu psikolojik harekatın bir parçası olarak da işgale ve sömürgeciliğe karşı devrimin birleşik güçleri olan, ancak şu an örgütsüz durumda bulunan ezilen, sömürülen işçiler, emekçi halklar ya Akıncı’nın, ya CTP’nin, ya da diğer işbirlikçilerin adaylarına oy verdirilmek üzere, “toplumun iradesinin yansıtılması, demokratik seçimler vb.” yalanlarla, sandıklara yönlendirilmektedir.

İşçiler, emekçiler, bu sömürü düzeninden en ufak bir çıkarı olmayanlar; sandıkçıların ve onların kuyrukçularının sizi aldatmasına, yanıltmasına fırsat vermeyin!

Bizlerin iradesini yansıtma aracı değil, tersine irademize el koyma, kendi kurdukları bu adaletsiz, çürümüş düzenlerini meşrulaştırmanın aracı olan sahte seçim sandıklarından, bizlere vaat edilen en ufak bir umut bile yoktur!

Ama bizler için gerçek bir umut vardır; ülkemizin bütününü ve tüm işçi emekçilerinin örgütlü gücünü yaratmak, bölge ülkelerdeki bizimle aynı tarafta olan, ezilen, sömürülen halklarla ortak bir mücadele hattı örmek, işte bizlerin tek gerçekçi ve mümkün kurtuluş umudu bundadır!

Bu ne bir hayal, ne de gerçekleşmesi olanaksız olan bir şeydir, tersine tek mümkün ve giderek olanakları gelişen mücadele yoludur!

Bizleri ezen ve sömürenlerin sahte kurtuluş senaryoları peşinde sürüklenip gitmekten kurtulmalı, geleceğimizi daha fazla çalmalarına izin vermemeliyiz!

Tek gerçekçi kurtuluş olan demokratik halk devrimi için, iç içe geçmiş olan bölge ülkelerinin birleşik devrimini örgütlemek için harekete geçin, Devrimci Komünist Birlik saflarında güçlerinizi birleştirin!

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir