ANA SAYFA / Genel / Devrimden korkanlar sandıklara sıkı sıkıya sarılıyorlar!

Devrimden korkanlar sandıklara sıkı sıkıya sarılıyorlar!

Sömürgeciler, sermaye sınıfı ve onların sandıkçıları seçime katılımın az olacağı endişe ve telaşında!

Sömürgecinin gerici, faşist nüfusunu örgütlediği parti “seçimler ertelensin çünkü katılım az olacak” derken, sömürgecinin “kabul edilebilir” reformist “solcuları” ise kraldan daha kralcı kesilip, şu çağrıyı yapıyorlar: “Kime oy vermek isterseniz verin, yeter ki sandığa gidin!”

Bu çağrılar ile görülen şudur:

Sömürge yönetiminin ve işbirlikçilerinin varlık ve egemenliklerini meşru gösterebilmek için seçimler, sandıklar bir araç olarak kullanılmaktadır.

Bunun için de seçimlere katılımın yüksek olmasının oldukça önemli olduğu, çünkü seçilecek olanların kendi temsilcileri/memurları olacağından, sömürge yönetimini çok iyi perdeleyeceklerinden o kadar eminler ki, halkın katılımının az olması olasılığı bile onlarda endişe ve telaş yaratmaktadır!

Halkın seçime katılımının azlığı bile endişe yaratıp telaş ettiriyor ve de rahatsız ediyorsa, bir de sandıklardan umudu kesmiş halkların devrim için örgütlenmiş mücadelesinin yükselmesi halindeki korkularını düşünün!

İşte ülkemizin devrimci, ilerici ya da en azından aydın sıfatı taşıma iddiasında olanların düzenin dışına tek bir adım dahi atamayacak olanların peşinden koşmak yerine, yüzlerini dönmeleri, kafalarını yormaları ve olan güçlerini seferber etmeleri gereken olgu budur!

Ancak ne yazık ki bunu yapanların sayısı son derce azdır ve bizler bu az sayıda olan irade sahibi kesim içerisinde olmaktan onur duyuyoruz…

Ayrıca kontrol

Bunun bir seçim olduğuna inanmayın!

Sakın ola inanmayın. Bu seçim yerli Kıbrıslı Türk Halkı ile sömürgeci işgalci TC devleti, ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir