ANA SAYFA / Anasayfa / Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış!

Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış!

Kurtuluşu sandıkta gösteren sömürgeci ve işbirlikçileri, “amigoları” üzerinden de “kötünün iyisini seçiniz” propagandası ile halkları afyonlamaya devam ediyorlar!

Bu sömürge düzenini ve onu ayakta tutanları yıkarak demokratik halk iktidarını kurmanın yolu devrim için örgütlenmek ve buna hazırlanmaktan geçer!

Gündemimiz, hangi işbirlikçinin sömürgecinin örtüsü, kuklası, paravanı olacağı üzerinde yoğunlaşacağına, onları halka nasıl teşhir ederiz, halkı devrime nasıl hazırlarız olmalıdır.

Halkı sömürgecinin ve işbirlikçilerinin kuyruğuna takabilmek için yollara düşenleri teşhir edelim.

Sandıklara oy vermeye giden ve gitmeyen halkımızı, sömürgecinin işbirlikçileriyle birlikte koordineli bir şekilde yürüttüğü “Kıbrıs Türk Toplumunun iradesini yansıtan demokratik seçimlerle görüşmeci ve toplum liderinin seçimi” yapıldığı algısı oluşturulmasına karşı aydınlatalım!

“Toplum liderimiz”, “liderimiz”, “Kıbrıslı Türk halkının seçilmiş lideri” vb. dediklerinden hiçbiri,
yerli halkın/halkların özgür iradesiyle belirlenmiş değildir!

Halkı devrimci mücadeleye örgütlemek için çaba harcayalım!

Bunları yapmayan ve “halkımız şimdi böyle bir mücadeleye hazır ve örgütlü değil!” diyerek, yıllardır Kıbrıs sorunu dahil tüm sorunlarla ilgili reformist çözümler üretenler seçim dönemi gelince de “Çözüm sandıkta değil, devrimde” diyerek devrimi örgütlemeye çalışanları “hayalcilikle, mücadeleye zarar vermekle” suçluyorlar!

Ama verdikleri mücadelenin sömürgecinin işbirlikçilerine kuyrukçuluk olduğunu saklayarak!

“Koordinasyon ofisini #reddediyoruz diyerek açtırmadık” diye halkı aldatanlar; TC Sömürge yönetiminin Üst ve Alt Koordinasyon Kurullarının, işbirlikçileriyle birlikte harıl harıl çalıştıklarını, başımıza çorap ördüklerini görmezden gelip, gizlediklerini ise açıklamıyorlar!

Reformist kuyrukçuluğun nedenlerinden biri de, halkların potansiyel devrimci örgütlü gücüne değil, uyutulmuş, aldatılmış, yanıltılmış halde kalacaklarına inandıklarından ve halklara güvensizliklerindendir!

Ama biz halklarımız üzerindeki uyutulmuşluğu dağıtmaya, onları aydınlatmaya ve ayağa kaldırmaya kararlıyız! Çünkü biz yaşamın diyalektiğine ve emekçi sınıflar önderliğindeki halkın örgütlü gücüne güveniyoruz ve bu örgütlü gücü yaratacağız!

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir