ANA SAYFA / HABERLER / Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi.

Son dönemde ülkemizde de giderek artış gösteren Covid-19 salgını nedeniyle kalabalık etkinliklere getirilen kısıtlamalar ve buna bağlı halkta oluşan tedirginliğe rağmen sınırlı bir katılımla gerçekleştirilen festivalde birçok müzik grubu ve sanatçı yanında el-işi stantları, Üretim Merkezi üyelerinin hazırladığı bir çok farklı el işi ürünü ve Üretim Merkezi Resim Atölyesi’nin sergisi yer aldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Üretim Merkezi Başkanı Yusuf Alkım bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri Umudumuz Gelecek Festivali’ni önümüzdeki yıllarda daha geniş ve birkaç güne yayılan geleneksel bir hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Alkım konuşmasında Festivalin adını Umudumuz Gelecek olarak belirlediklerini, bunun nedeninin ise geleceğe dair salgınlardan ve açlıklardan arınmış, daha adil, eşit ve sömürüsüz bir dünyaya duydukları umuda vurgu yapmak olduğunun altını çizdi. Bu yılki festivali hazırlarken özellikle son günlerde artış gösteren Covid-19 vakaları nedeniyle bir tedirginlik yaşadıklarını aktaran Alkım, festivali iptal edip etmeme konusunda birkaç kez düşündüklerini, ancak her şeye rağmen sınırlı bir katılımla gerçekleşecek şekilde bu etkinliği yapmaya karar verdiklerini söyledi. Bu yıl ilki gerçekleştirilen festivali eksiklerini görebilmek ve gelecek yıllarda daha organize bir şekilde hareket edebilmek için deneyim kazanma aracı olarak değerlendirdiklerini de belirten Alkım, etkinliğin gerçekleştirilmesinde görev alan dernek üyelerine, etkinlik alanı, ses sistemi ve organizasyon konusunda çok büyük bir katkı yapan Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinin işletmecileri Arda Gündüz ve Turgut Çalıcı’ya, değerli el işi çalışmaları ile stant açanlara ve son olarak sundukları projeye talep edilenin çok altında bir maddi destek vermeyi uygun görse de Kültür Dairesi’ne teşekkürlerini dile getirdi.

Saat 20:00 sularında başlayan Umudumuz Gelecek festivali yaklaşık olarak 23:30’a kadar devam etti. Festivalin bitiminde ise etkinlikte sahne alan sanatçılar hep birlikte sahneye çağrılarak anı fotoğrafı çekildi.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir