ANA SAYFA / Anasayfa / Çaresiz değil, çare sizsiniz!

Çaresiz değil, çare sizsiniz!

Covit-19 salgınına karşı Mart 2020 ile Ağustos 2020 verilerini ve alınan önlemleri karşılaştırın!

Dünden bugüne her sorunda olduğu gibi sağlıkta da olumlu hiçbir gelişme yok, aksine her geçen gün salgın vaka sayısı ve risk artarken, sermaye sınıfı ise sömürerek semirmeye devam etmektedir!

Mart ayında sömürgede “OHAL/ODUR” ya da “Sokağa Çıkma Yasağı” istemekle soruna çare üretilemeyeceğini, bu yasakların halkın devrimci muhalefetini engellemek için kullanılacağını vurgulamıştık!

Ve keşke bu değerlendirmelerimiz hatalı, yanlış olsaydı!

Mart 2020’deki ilk vaka ve sonrasında alınabilecek tüm önlemler, bugüne kadar sağlık hizmetleri uzmanı görevliler ve birliklerin açıklamalarında da görüleceği üzere gerekli ve yeterli oranda yapılmamış olduğu yönündeki tespitler kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Ülkemiz kuzeyinde ve genelindeki temel sorunlarda olduğu gibi, sağlık konusunda da salgına karşı ortaya koyulması gereken siyasi tavır devrimci örgütler tarafından net ve açık olarak ortaya konurken, küçük burjuva reformist, ulusal solcuların “sokağa çıkma yasağı” ve “kamu çalışanlarından gönüllü maaş kesintisi yapılsın” şeklindeki imza kampanyaları ile sorunun özünü teşhir etmek yerine sömürge yönetimine ve onun işbirlikçilerine destek olmaları sayesinde düzen içi muhalefetçilik çizgileri yeniden ortaya çıkmıştır!

Sömürge yönetimi ile işbirlikçi yerel üst düzey memurlarının halkın değil, sömürgeci ve yerli işbirlikçi sermayenin çıkarlarını korumakta oldukları yönünde bugüne kadar çeşitli vesilelerle yapmış olduğumuz değerlendirmemiz, açıklanan verilerle de yeniden doğrulanmaktadır.

“15 Ağustos 2020 Covid-19 genel durumu şöyle;

Bugün Yapılan Test Sayısı: 2012

Bugün saptanan Pozitif Vaka Sayısı: 10

İyileşip Bugün Taburcu Edilen Vaka Sayısı-1

Bugün Kaybedilen Vaka Sayısı- yok

Yapılan Toplam Test Sayısı- 94.411

Toplam Vaka Sayısı- 206

İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 140

Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 62

Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 4

Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı- yok”

Mart ayında sömürge yönetiminden yasaklarla çözüm üretmesini isteyen küçük burjuva reformist partiler de diğer işbirlikçi partiler gibi bugünkü vakalar karşısında sözde muhalefet ediyorlar ve halkımızı yanıltarak, sömürgecinin sandıklarından üst düzey memur kadrolarına seçilmeye hazırlanıyorlar!

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir