ANA SAYFA / Anasayfa / Sahte makamlar, iki yüzlü siyasetler…

Sahte makamlar, iki yüzlü siyasetler…

Bir makam düşünün ki, o makamda oturan yerel üst düzey seçtirilmiş kişinin “yetkililere tehdit, hakaret vb. hareketlerde bulunanlara yönelik gerekli işlemin yapılması için gönderdiği/verdiği 1000’lerce belgeyi içeren dosya” dikkate alınmıyor!

Ve tüm bunlar söylendikten sonra, kalkıp o makamın çok önemli ve yetkilerinin kullanılarak halk yararına kullanılabileceğini ileri sürüyorlar halâ!

Bunu “Kıbrıslı Türklerin iradesini yansıtan, dünyada kabul gören bir makam” diye halka yutturmaya çalışıyorlar!

Ve devamla, bu makama “demokratik seçimler yoluyla seçilmesi halinde, bugüne kadar yaptığı gibi TC devletini ve onun yetkililerini” Kıbrıs’ta çözüm, kuzeyde uyguladıkları politikalar ve uygulamalar konusunda konuşarak, hatalı, yanlış olduklarını ve federal Kıbrıs çözümünün en iyisi olacağını anlatabileceğini, onları bu yönde ikna edeceğini ileri sürüyorlar!

Sömürgecinin varlığı ve egemenliği altından çıkmaya yönelik bir mücadelenin gerektiği ve halka anlatılması gereken bu iken, sömürgeciye akıl vermeye, ikna etmeye çalışanlar her şeyden önce halkın çıkarını savunduklarını söyleyemezler.

Çünkü yaptıkları halktan gerçekleri saklayarak sömürgecinin çıkarlarını korumaya yöneliktir.

Bunu yaparken de ezilen halkın örgütlü devrimci sınıfsal, toplumsal mücadelesini yok etmek ve işbirlikçi burjuva, küçük burjuva siyasi kişiler üzerinden kontrol altında tutmak amacındadırlar.

Yerli halkı yanıltarak, aldatarak sömürgecinin ve onun gerici, faşist para-militer nüfusunu “Kıbrıslı Türk halkı” olarak göstererek, destek ve oylarını alarak “seçilecek” olması dahi söz konusu seçimlerin demokratik, meşru ve özgür iradenin yansıması olmadığını, olamayacağını gösterir!

Çünkü o makam sömürge yönetiminin oluşturduğu ve kendisini gizlemede kullandığı, kendi emrindeki bir kurumdur, araçtır!

Bizim kurtuluşumuz, barışımız, çözümümüz ise sömürgecinin kurumlarından ve meşrulaştırmasından geçmez!

Halkların birleşik, devrimci, örgütlü mücadelesinden, demokratik devriminden ve iktidarının kurulmasından geçer!

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir