ANA SAYFA / Anasayfa / Kısa film “Kıskaç” galası yapıldı

Kısa film “Kıskaç” galası yapıldı

Üretim Merkezi Sinema Atölyesi’nin ilk kısa filmi olan “Kıskaç”’ın galası 8 Ağustos akşamı Koyu Kırmızı Kitap Cafe’de yapıldı.

Çaresizlik içerisindeki bir işçinin yaşamını konu alan ve senaryosu Üretim Merkezi Sinema Atölyesi tarafından kollektif bir şekilde yazdığı kısa film “Kıskaç”’ın ilk gösterimi, kokteyl ve film üzerine yapılan sohbet ile gerçekleştirildi.

“Kıskaç” filminin gösteriminin öncesinde Covid-19 ile ilgili bir video ve salgın sürecinde Gelecek TV’de yayınlanmış olan “İşçiler Anlatıyor” videolarının kolajından oluşan bir gösterim gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Üretim Merkezi üyeleri ve diğer konuklar gösterimin ardından kısa filimde değinilen konular ve genel olarak işçilerin karşılaştıkları sorunlar üzerine sohbet ettiler.

Üretim Merkezi adına etkinlikte yapılan konuşmada filmin çekilmesi sürecinde yaşanılan zorluklar ve elde edilen deneyimler aktarılarak, yakın bir zamanda yeni bir proje ile kısa film çalışmalarının devam edeceği bilgisi verildi.

“Umutların tükendiği bir noktada; tamam mı, devam mı?” sorusunu ortaya koyan kısa film “Kıskaç” işsizlik, yoksulluk ve çaresizlik kıskacındaki bir işçinin bir günlük yaşamını ve yanıtlaması gereken kritik bir soruyu ekrana yansıtıyor; “Başka bir çıkış yolu olabilir mi?”

Üretim Merkezi tarafından geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde çekilen kısa film, Kültür Dairesi tarafından desteklenen Sinema Atölyesi’nin teorik ve pratik eğitim çalışmalarının bir ürünü.

“Kıskaç” filmi Üretim Merkezi’nin Youtube kanalından izlenebilir:

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir