ANA SAYFA / Anasayfa / Haklıyız, kazanacağız!

Haklıyız, kazanacağız!

İşgale sömürgeciliğe karşı en tutarlı, uzlaşmaz, kararlı, istikrarlı, sürekli, cesaretli mücadele devrimci komünistler tarafından verilmektedir!

Bunun nedeni de devrimci komünistlerin öncelikle işçi ve emekçilerin, ezilen halkların güvenini kazanıp, devrimci örgütlerinin önderliğinin benimsenebilmesini hedeflerken, onların devrimci gücüne inanmalarından ve güvenmelerinden gelmektedir.

Çağımızda emperyalist kapitalist üretim ilişkileri içerisinde olanlar, onun parçası olup savunanlar, herşeyden önce emperyalist kapitalist güçlere inanıp güvendikleri için, halkların devrimci gücünü yok edecek, öz gücüne güvenmeyecek bir duruma düşürmek için onlara küçük küçük menfaatler vererek düzene bağlamakta, sadaka kültürünün tutsakları haline getirmekte ve onları kendi burjuva amaçlarına yamalamaktadırlar!

Bizler halkların nasıl edilgen hale düşürüldüğünü, uyutulduğunu görüyorsak onları uyandırmak da görevimizdir!

Biz, yaşanılan tüm sorunların nedeninin işgal ve sömürgeciliğin, kurulu kapitalist üretim ilişkilerinin bir sonucu olduğunu; dışımızdakilerin görmemelerinin, görmek istememelerinin nedeninin ise, sınıfsal konumlanışlarından kaynaklandığını söylüyoruz!

Her kim ki TC işgalinden sömürgeciliğinden söz edip, Kıbrıs’taki İngiliz ve Yunanistan varlığından, emperyalist devletlerin ada üzerindeki varlıklarından, çıkarlarından ve sorunun kaynağı olduğunu görmezden geliyor ve bu devletlere karşı tavır almadan onların çözüme katkı koyduğunu söylerse, söylediklerinde samimi olmayıp ikiyüzlü siyaset yapıyor demektir!

Biz sadece kuzeydeki TC işgal ve sömürgeciliğine değil, adamızın tümü üzerindeki işgalci ve sömürgecileri defedecek, halklarımızı yeniden birleştirecek, kardeşleştirecek, demokratikleştirecek ortak bir devrimci mücadeleden söz ediyoruz!

Ve bu mücadelede halklarımıza güveniyoruz, kurtuluşun devrimin mümkün olduğuna inanıyoruz.

Birileri işbirlikçidir, reformisttir, liberaldir, sömürgecilerin aydınıdır vb. diye, bizler işçilerimizin, emekçilerimizin, ezilen halklarımızın potansiyel devrimci gücüne inançsızlığımız, güvensizliğimiz olmadı, olmayacak da!

Bilimsel ideolojimize güveniyoruz, haklı mücadelemize inanıyoruz, kazanacağız!

#çözümdevrimde
#demokratikhalkiktidarı

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir