ANA SAYFA / HABERLER / Üretim Merkezi Yaz Kursları başlıyor

Üretim Merkezi Yaz Kursları başlıyor

Üretim Merkezi yaz ayları boyunca devam edecek olan ve fotoğrafçılık, grafik-tasarım, resim ve yaratıcı çocuk drama kursları düzenliyor.

Herhangi bir ücret alınmayacak olan kurslar 22 Haziran tarihinde başlayacak ve Ağustos sonuna kadar devam edecek. Haftada iki gün, birer saat ve toplam 20’şer saatlik programlar şeklinde gerçekleştirilecek kurslar ilgi duyan herkese açık, ancak katılımcı sayısı sınırlı.

Kurs programları

Fotoğrafçılık, grafik-tasarım ve resim kursları yetişkinlere yönelik gerçekleşirken, yaratıcı çocuk drama kursları ise 8-13 yaş arası katılımcılara açık olacak.

Grafik-tasarım kursları; Pazartesi ve Perşembe günleri 18:00-19:00 saatleri arasında, Corel Draw, Quarkxpress ve Photoshop programlarını kapsayacak şekilde temel grafik-tasarım kurallarının anlatılmasına dayanacak.

Fotoğrafçılık kursları; Pazartesi ve Perşembe günleri 19:00-20:00 saatleri arasında, temel fotoğrafçılık eğitimini kapsayacak ve eğitim programının sonunda uygulamalı dersler gerçekleştirilecek.

Yaratıcı çocuk drama kursları ise; Salı ve Cuma günleri 18:00-19:00 saatleri arasında, yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlama, eleştirel düşünme yeteneği, sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi, iletişim becerileri, moral değerleri geliştirme, problem çözme becerilerini ve dil becerilerini geliştirme, hayal gücünü geliştirme, bireylerde, grup planlaması, grupla karar verme, yeni çözümler üretme yeteneği geliştirme ve empati becerisi geliştirme odaklı oyunlar şeklinde gerçekleştirilecek.

Resim kursları; Salı ve Cuma günleri 19:00-20:00 saatleri arasında, temel resim teknikleri eğitimi şeklinde başlayacak ve daha sonra farklı resim tarzları üzerine devam edecek.

Yaz boyunca her hafta Film Cumaları

Üretim Merkezi’nin gerçekleştireceği Yaz Kursları yanında, daha önce düzenlenen ücretsiz film gösterimleri de yeniden başlıyor. Yaz ayları boyunca her Cuma saat 20:30’da gerçekleştirilecek ücretsiz film gösterimleri izle-tartış şeklinde düzenlenecek ve gösterimlerin ardından birlikte izlenen filmler üzerine değerlendirme sohbetleri yapılacak. Film Cumaları’nda gösterilecek olan filmler Üretim Merkezi’nin Facebook ve Instagram hesaplarından duyurulacak.

Yaz Kursları ve Film Cumaları, Üretim Merkezi’nin Lefkoşa’daki lokali olan Koyu Kırmızı Kitap Cafe’de gerçekleştirilecek. Dernek etkinlikleri ve kurslarla ilgili bilgi için 05428636660 numaralı telefondan iletişim kurulabilir.

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir