ANA SAYFA / HABERLER / Türkiye’den Kıbrıs’ın kuzeyine “özel izinle garantinasız giriş” yapılıyor!

Türkiye’den Kıbrıs’ın kuzeyine “özel izinle garantinasız giriş” yapılıyor!

Türkiye’de son günlerde Covid-19 salgınında günlük vaka sayısında artış olmasına rağmen kuzeyden engelsiz girişler yapılırken, Kıbrıs’ın güneyinde salgının kontrol altında alınmış olmasına karşın güneye geçişlere engel konulmaktadır!

Bunda şaşılacak bir durum yok!

Şaşmış görünen sadece işbirlikçilere muhalif olanlar ülkemizin güneyine geçişlere engel koyanı, koyduranı gizliyorlar!

Unutmayın ve sürekli aklınızda tutun ki kuzeyde TC sömürge idaresi vardır!

Giriş çıkışlara izin yetkileri ise TC egemenlerinin elindedir!

Karşımıza sorumlu diye diktikleri yerli, işbirlikçi üst düzey seçtirilmiş, atanmış memurları, esas sorumluyu görmenizi engellemesin!

Sömürgeci TC devleti 1950’lerden beridir kendi örgütlediği TMT ile Kıbrıslı Türkleri yönetmektedir. 1974 işgali sonrası sömürgeleştirdiği bölgeyi ise aynı şekilde istediği gibi yönetmekte ve nüfus aktararak demografik yapıyı değiştirerek asimile etmektedir.

Bu durum Covid-19 salgını günlerde de devam etmiş ve istediği kesimleri ülkemizin kuzeyine taşımıştır.

Yerli işbirlikçiler de üzerlerine düşen gerekli bürokratik işleri yapmıştır!

Sömürgecinin ülkemizden kovulması, işbirlikçilerinin işledikleri suçlar ve halk düşmanı uygulamaları nedeniyle cezalandırılabilmesi için ise demokratik halk iktidarının kurulması bir zorunluluktur.

Ülkemizin kuzeyindeki sömürgeci işgal yapısına son vermek, güneyindeki emperyalizme bağımlı yapıyı dağıtmak ve bir bütün olarak kendi ülkemizde kendi irademiz doğrultusunda bir düzen kurmak istiyorsak yapmamız gereken demokratik bir halk devrimini hayata geçirmektir. Bunu başarmanın yolu ise birleşik devrimci örgütlenmeden ve mücadeleden geçmektedir!

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir