ANA SAYFA / HABERLER / Mobese kameraları ve iradesizlik

Mobese kameraları ve iradesizlik

Türkiye’nin alt yönetimi altında olan ülkemizin kuzeyini yüzlerce kamera ile takip ve kontrol altına almaya hazırlanmasına ses çıkarmayan ve dahası bunun için gerekli kararların alınmasına ona veren CTP, söz konusu kameraların amaç ve sonuçlarını gözlerden saklayarak, ilgili kameraların “estetik” yönü üzerinden gündem yaratıyor.

CTP’li Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Gönyeli’de dikilecek olan MOBESE güvenlik sistemi direklerinin “estetik” yönünü ve bu kamera sisteminin yerleştirilmesi sürecinde kendilerinin devre dışı bırakılmasını gerekçe göstererek dikimi çalışmalarına müdahale etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli Gönyeli bölgesine dikilmek istenen MOBESE güvenlik sistemi direklerinin izlenen yolla dikimine karşı çıktı ve bu kameraların daha estetik bir görüntü ile, kendilerinin de görüşüne başvurularak yerleştirilebileceğini belirterek, kameraların yerleştirilmesi çalışmalarını engellemeye çalıştı.

Kameraların dikildiği esnada bölgeye giderek “o direklere kendimi bağlarım” “beni tutuklayın” diyen Benli, polis tarafından “kamu çalışmalarını engellemek” gerekçesi ile tutuklanmakla tehdit edildi. Daha sonra olay yerine CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da gelerek Benli ve polis yetkilileri ile görüştü. Görüşmenin ardından kamera yerleştirme çalışmalarına geçici olarak ara verildi.

Söz konusu kamera sisteminin ülkemizin kuzeyinde yüzlerce noktaya yerleştirilmesine ve Türkiye tarafından tam bir denetim ve kontrol atına alınmasına ses çıkarmayan, dahası buna onay veren CTP yönetimi ve milletvekilleri, bu iradesizliklerini söz konusu kamera sisteminin “estetik” yönünü ön plana çıkararak göstermelik bir muhalefetle gizlemeye çalışıyorlar.

Ayrıca kontrol

Sömürge Yönetimine Hayır!

Sömürgeci devletin başı Erdoğan, valisi, işgal ordusu generaliyle ve Mağusa Belediye Başkanı’nın da katıldığı törenle, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir