ANA SAYFA / DÜNYA / Avustralya’da virüs tedbirlerine karşı protesto: ‘Hükümetin nüfus kontrol uygulaması’

Avustralya’da virüs tedbirlerine karşı protesto: ‘Hükümetin nüfus kontrol uygulaması’

Avustralya’nın Melbourne kentinde 150’ye yakın kişi ‘karantinanın hükümetin nüfusu kontrol etmek amacıyla başlattığı bir komplo’ olduğu iddiasıyla protesto başlattı. Polis 10 protestocuyu gözaltına aldı.

Avustralya’nın Victoria eyaletinin başkenti Melbourne’de hükümetin koronavirüs tedbirlerine karşı protesto düzenlendi.

AFP’de yer alan habere göre, protestoya katılanlar, karantinanın “hükümetin nüfusu kontrol etmek amacıyla başlattığı bir komplo” olduğunu düşünüyor.

Tedbirleri protesto etmek amacıyla 150’ye yakın kişi eyalet meclisi önünde toplandı.

Meclis önünde toplanan protestocuların, “özgürlüğünüz ve haklarınız için savaşın” yazılı pankartlar taşıdığı ve “Bill Gates’i tutuklayın” sloganları attığı görüldü.

Eyaletin emniyet sözcüsü, protesto sırasında sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 10 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Sözcü, “Gözaltına alınanlardan üçüne polis görevlisine saldırmaktan, birine ise polise polise şişe fırlatmaktan soruşturma açılacak” dedi.

Sözcü, aranan diğer protestoculara karantinayı delmelerinden dolayı 1.600 dolar ceza kesilebileceğini söyledi.

Ülkenin birçok eyaletinde karantina uygulamaları gevşetilirken, Victoria eyaleti, bir mezbahada görülen salgın nedeniyle gevşetme kararlarını ertelemişti.

Avustralyalı sağlık yetkilisi: 5G iddiaları tamamen saçmalık

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanlarından Roger Stone, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in insanlara mikroçip takabilmek için koronavirüs salgınını yaratmış olabileceğini iddia etmişti.

İddialar arasında, koronavirüse yeni nesil cep telefonu teknolojisi 5G şebekelerinin neden olması da bulunuyordu.

Avustralyalı sağlık yetkilisi Brendan Murphy, “Buna ilişkin çok yanlış bilgiler var. Virüsün 5G’yle bir alakası yok. Bu komplo teorileri benim de kulağıma geldi. Tamamen saçmalık. 5G’nin koronavirüsle hiçbir alakası yok” diye konuştu.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir