ANA SAYFA / HABERLER / Türk-Sen: Hükümet yine işçilerin yasal alacaklarına el koyuyor

Türk-Sen: Hükümet yine işçilerin yasal alacaklarına el koyuyor

Türk-Sen Genel Başkan’ı Arslan Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada yıllarca emeklerin karşılığı olan ücretlerinden kesinti yapılarak yasa gereği sosyal sigortalar dairesine yatırım yapan işçilerin ayni yasaya bağlı olarak işsiz kaldıkları bir dönemde Sosyal Sigortalar dairesinden işsizlik ödeneği almalarının işçilerin yasal hakkı olduğuna dikkat çekti.

Virüs nedeniyle sıkıntı yaşanan bu günlerde hükümet edenlerin her zaman olduğu gibi yine gayri yasal olarak yasal olmayan kararlar almak sureti ile işçilerin işsizlik ödeneklerine el koymaya çalıştıklarını belirten Bıçaklı, “Yapılan bu gayri yasal uygulamayı kabul etmemiz mümkün değildir.” dedi.

“Bu sıkıntılı günlerde hükümet edenlerin sürekli olarak almış oldukları yanlış kararlara bir yenisini daha eklemiş oldular.” ifadelerine yer verilen açıklamada hükümet edenlere almış oldukları bu gayri yasal ve yanlış karardan derhal vazgeçmeleri ve işçilerin cebinden bir an önce ellerini çekmeleri çağrısı yapıldı. Açıklamasında TÜRK-SEN olarak bu konunun takipçisi olacaklarını belirten Bıçaklı, aksi takdirde yasal haklarını kullanmaktan çekinmeyeceklerinin bilinmesini istedi.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir