ANA SAYFA / HABERLER / Türk-Sen’den hükümete “yanlışan dön” çağrısı

Türk-Sen’den hükümete “yanlışan dön” çağrısı

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı,  yıllarca Sosyal Sigorta yatırımlarını yapan çalışanların maaş desteği kapsamı dışında tutulmasının kabul edilebilir bir uygulama olmadığını belirterek, hükümeti “bu yanlıştan” dönmeye çağırdı.

Bıçaklı yazılı açıklamasında, koronavirüs nedeniyle Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda İstihdam Destek Merkezi Fonu’ndan karşılanacak nisan-mayıs aylarını kapsayan  iki aylık bin 500 TL’lik maaş desteğinden; basın çalışanları, liman işçileri, özel kreşler, muhasebe memurları, taksiciler ve bunlar gibi onlarca iş kolunda çalışan ve sosyal fonlara yıllarca yatırım yapan çalışanların  kapsam dışı bırakılmasının kabul edilebilir bir uygulama olmadığını kaydetti.

Bıçaklı, hükümete eleştirilerde bulunarak, hükümetin bu ciddi yanlışlardan bir an önce vazgeçmesi, geçmişte olduğu gibi ilgili taraflardan oluşacak bilir kişilerin konuları yeniden değerlendirerek uygulamaya konması gerektiğini  kaydetti.

Türk-Sen adına yapılan bu açıklamada “hükümetin bu yanlıştan dönmesi” çağrısı yapılırken, işçi, emekçi düşmanı bu yapıdan gerçekten de bu yönde bir beklentiye sahip olup olmadığı ise merak konusu.

Ayrıca kontrol

Ülkemizin kuzeyindeki tarım işçilerin durumu nihayet kamuoyuna yansıdı

Türkiye’den mevsimlik işçi olarak ülkemizin kuzeyine çalışmaya getirilen 1500 kişi çok ağır koşullar altında yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir