ANA SAYFA / Anasayfa / KTOEÖS’ten hükümete eleştiri ve sorular

KTOEÖS’ten hükümete eleştiri ve sorular

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) UBP- HP hükümetinin Kovid-19 virüsü nedeniyle oluşan krizi “el yordamıyla, beceriksizce, siyasi rant sağlama gailesiyle, sermayeden yana bir şekilde plansız programsız yönetmeye çalıştığını “  belirtti.

Sendika Başkanı Selma Eylem, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut kriz yönetimi şeklinin, toplumu felakete sürüklemekle karşı karşıya bıraktığını ifade ederek, hâlâ tek elden ve tüm kesimlerin katılımcı temsiliyetine sahip bir kriz yönetiminin kurulamadığını vurguladı

KTOEÖS Başkanı Eylem’in imzasıyla yayınlanan ve hükümete yönelik soruları ve eleştirileri içeren açıklamada öne çıkan noktalar ise şöyle:

– Hükümet 45 günde karantina hastanesi yapacağını duyurmuştur… Hükümetin kaynağı varsa neden salgını önleyecek tedbirlere aktarmamaktadır? Karantina hastanesi olarak neden özel hastanelerden birini kullanmamakta, özel hastanelere daha da kaynak aktarmakta kira ödemektedir?

– Özel hastanelere dokunmaktan korkan hükümet ‘amiral gemisi’ niteliğindeki hastaneyi pandemi hastanesine dönüştürdüğünün hatasını itiraf etmiştir. Ancak bugün açlık, yokluk içinde cebelleşen kesimler koronavirüs dışındaki hastalıklarında da çaresiz bırakılmışlardır.

– Kamusal eğitim ve sağlığın önemi tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Bu hizmetleri parasız, nitelikli ve erişilebilir yapmak için toplumla tam bir katılım sağlanarak politikalar geliştirilmelidir…

Ayrıca kontrol

Ülkemizin kuzeyindeki tarım işçilerin durumu nihayet kamuoyuna yansıdı

Türkiye’den mevsimlik işçi olarak ülkemizin kuzeyine çalışmaya getirilen 1500 kişi çok ağır koşullar altında yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir