ANA SAYFA / HABERLER / Sağ siyasetin kafa tasçı anlayışı yeniden sahnede

Sağ siyasetin kafa tasçı anlayışı yeniden sahnede

Hatırlanacağı gibi Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis 11 Nisan günü bir telefon görüşmesi yapmıştı.

Görüşmede, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin çalışmalarının sürekliliğinin önemini bir kez daha teyit edilmişti. Görüşmede Anastasidis sağlık komitesi çerçevesinde ele alınan ihtiyaçlardan biri olan korona virüs tedavisinde kullanılan ve güney Kıbrıs’ta üretilen Chloroquine / Klorokin ilacından 2 bin adetin, ayrıca bir miktar korunma giysisinin Kıbrıs Türk tarafına önümüzdeki hafta iletileceği bilgisini verdi. 

Bu haber üzerine sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan UBP Milletvekili Yasemin Öztürk sağ siyasetin ırkçı kafa yapısını bir kez daha gözler nüne serdi. Öztürk Güney’den gönderileceği açıklanan 2 bin kutu ilacı “sadaka” olarak niteleyerek, “Rum tarafının sadakasını” kabul etmediğini ve “bu ilacın maliyetini kendi cebimden karşılamak suretiyle Türkiye’den bu ilaçları getirmek için çalışmalara başlıyorum” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine başlayan tartışmalara YDP, TMT gibi diğer gerici partiler ve örgütlenmeler de katılarak benzer söylemleri tekrarlayarak sağ siyasetin sahip olduğu kafa tasçı anlayışı hatırlatmış oldu.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir