ANA SAYFA / #REDDET / Luna – Uyanma vakti gelmedi mi sizce?

Luna – Uyanma vakti gelmedi mi sizce?

Nerden başlasam bilmiyorum, bu son zamanlar hepimizin hayatları bir şekilde değişti ve durmadan da değişiyor. Neyden bahsettiğimi anlamışsınızdır. Aslında bakar sananız yaşadıklarımızın hiçbiri yeni değil, sadece gerçekleri yeni görmeye başlıyorsunuz. Siz sinirlenmeden ben açıklayım.

Kadın cinayetlerinin bu son zamanlarda artışı, taciz ve tecavüz oranının yükselmesi, günden güne daha çok insanın evsiz kalması, işçi ve emekçilerin etik koşullarda çalıştırılmamaları ve bunun gibi bir sürü problem ve olayların hiçbiri yeni değil, sadece gündeme yenile yansıtılan şeyler. Bunun yanı sıra dünyayı çalkalayan COVİD-19 epidemi de bizlere gerçeklikleri daha iyi görebilmemiz için bir fırsat oluşturdu denilebilir. Nasıl mı? İnsanlar izole kaldıkça, sokağa çıkma yasakları uygulandıkça, maaşlar kesildikçe hepimiz bir yandan sorgulamaya başlıyoruz. Sağlık ve eğitimin yetersizliği göz önünden kaçmamaya başlıyor bir müddet sonra. Ama bu imkansız, çünkü hepimiz biliyoruz ki; başbakanlarımız, ülke liderlerimiz, devletlerimiz ve tabii de o politikacılarımız bize her gün bir ülke olarak ne kadar ilerlediğimizi söylüyorlar. Her şeyin kontrol altında olduğunu, eğitim sistemin kusursuz işlediğini… ama hepimiz biliyoruz ki bunların hepsi koca bir aldatmaca. Bu kapitalist sömürü sisteminin içerisinde uyutulduk ve bir kısır döngü içerisinde onların kârlarına kâr katıyoruz. Öyle acınası bir duruma geldik ki, bu virüs(COVİD-19) yüzünden ölen insanlar adeta burjuvazilerin saniye başı banka hesaplarına akan para gibi, ölen insanların hayatı da sadece her saat artan bir rakam haline geldi.

Hatırlarımsınız bilmem ama ben küçükken bir oyun vardı, 5-6 deliğin içinden plastik fare kafaları aniden çıkar ve onları elimizdeki bir oyuncak çekiçle vurmamız gerekirdi. Burada anlatmaya çalıştığım şey şuan o plastik farelerden hiçbir farkımız yok. Sistem her kafamızı kaldırdığımızda bize o çekiçlerle vurup geri deliğimize girmemizi sağlayacaklardır. Ama 2-3 tane fare aynı anda çıktığında hepsini aynı anda vurmak zorlaşır. Şuan bizim de yapmamız gerek bu. Ayağa kalkıp hep beraber mücadele vermek; emperyalist, faşist ve bu kahrolası kapitalist rejimi yenip özgür olmak için.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir