ANA SAYFA / HABERLER / Korona’nın ardı kapitalist buhran

Korona’nın ardı kapitalist buhran

Kıbrıs’ın güneyinde, koronavirüs salgınının etkilerinden ötürü, ekonominin yakın geleceğini “siyah renklerle” açıklamaya yönelen ekonomi uzmanlarıyla örgütlerin gittikçe arttığı belirtildi.

Alithia gazetesinin, “Ekonomi İçin Zor Günler Geliyor” başlıklı haberinde, ekonomi uzmanı ve Planlama Dairesi eski genel müdürlerinden Simeon Matsis’in açıklamalarına yer verdi. Gazete, Matsis’in, koronavirüsle ilgili kısıtlayıcı önlemler yüzünden, ekonominin benzeri görülmemiş bir şok yaşayacağına dair öngörülerini öne çıkardı.

Ekonominin en nihayetinde ne kadar daralma göstereceğinin öngörülmesinin zor olduğunu da belirten Matsis, koronavirüsün yayılmasının meydana getirdiği mevcut krizden ciddi derecede etkilenecek sektörler arasında turizm, ticaret, taşımacılık, inşaatlar ve fason işlerin bulunduğunu ekledi.

Gazete, Maliye Bakanı Konstantinos Petridis’in de kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, ekonomide durgunluğa doğru gidildiğini ve bugüne kadar yapılan tüm planlamaların bozulduğunu kabul ettiğini de anımsattı.

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir