ANA SAYFA / DÜNYA / Kriz büyüyor; İngiltere resesyonla karşı karşıya!

Kriz büyüyor; İngiltere resesyonla karşı karşıya!

Coronavirus economic impact concept image

Kapitalist üreim ilişkilerinden kaynaklanan ve Corona salgınının da etkisiyle daha da derinleşen ekonomik kriz İngiltere’yi resesyonla karşı karşıya getirdi. SP’nin yayınladığı açıklamada “Kasım 2019’da yaptığımız tahminlere kıyasla, gayrisafi yurtiçi hasılanın, salgınının ekonomik etkileri nedeniyle bu yıl yaklaşık yüzde 2 düşmesini bekliyoruz” denildi.

Seramaye sınıfının uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından birisi olan Standard & Poor’s (SP), iş yerlerinin 4 ay boyunca kapalı kalma ihtimalinin, Euro bölgesi ekonomisinde yüzde 10’lara varan bir düşüşe neden olabileceğinin tahmin edildiğini duyurdu.

Euro bölgesi ve İngiltere’nin resesyonla karşı karşıya olduğunun belirtildiği açıklamada, “Kasım 2019’da yaptığımız tahminlere kıyasla, gayrisafi yurtiçi hasılanın (GSYH), Koronavirüs salgınının ekonomik etkileri nedeniyle bu yıl yaklaşık yüzde 2 düşmesini bekliyoruz. Bu, 2020’de 420 milyar euroluk bir kaybın olacağını gösteriyor. 2021’de en az yüzde 3’lük bir toparlanma bekliyoruz” değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, merkez bankaları ve hükümetlerin kapitalist sistemin çökmesini önlemek için tarihte benzeri görülmemiş mali politika paketlerini hayata geçirdiğine dikkat çekilerek risklerin hala aşağı yönlü olduğun aktarılıyor.

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir