ANA SAYFA / MAKALELER / “Cumhurbaşkanı” mı, yoksa “İşbirlikçi başı” mı?!

“Cumhurbaşkanı” mı, yoksa “İşbirlikçi başı” mı?!

“KKTC Cumhurbaşkanlığı”, TC devletinin “İşbirlikçi başı” kadrosunun adıdır!

Bu makama oturtulanların tümü da (Akıncı gibi sosyal demokrat olsalar da) halkın (yerli) iradesini yansıtan seçilmiş kişi olmadılar, bu koşullarda olmaları da mümkün değildir!

“Kıbrıs Türk Halkı”, “Kıbrıslı Türk Halkı”, “Türkçe Konusan Kıbrıslılar”, “Kıbrıslıtürk Halkı” vb. diye tanımlanan kesimler içerisine TC devletinin işgal edip sömürgeleştirdiği bölgedeki demokrafik yapıyı değiştirmek amacıyla taşıdığı nüfus ve sonradan çalışma amaçlı gelip sömürge vatandaşlığı verilenler ve çoğunluk haline getirilenler de dahil değil midir?

Ve Kıbrıs’ın kuzeyindeki yerli halkın iradesi, TC Sömürge Yönetimi tarafından gasp edilip işgal altında tutulurken; “işbirlikçi başı” kadrosuna seçtirilen kişiyi, “KC Kuruluş Anlaşmaları ve Uluslarası Hukuk”a dayandırarak, nasıl olur da “yerli halkın iradesini yansıtan seçilmiş lider” olarak gösterilebiliyor?

Ne Denktaş, ne de ondan sonra o koltuğa oturtulanların hiçbiri ne yerli halkın, ne de Kıbrıs halklarının iradesini temsil etmemişlerdir.

Tümü de sömürgeci TC devletinin varlığını, egemenliğini ve çıkarlarını savunan seçtirilmiş, atanmış yerel temsilciler olan işbirlikçilerdir!

Yerli halkların iradesi ancak ülkenin ve halkların emperyalist baskıdan ve sömürgeci işgalden kurtuluşu ile elde edilecektir!

Bunun için de devrimci bir mücadele ile demokratik halk iktidarı kurulmak zorundadır!

Halkımızı, halklarımızı aldatmaya çalışanların ve onlara kuyrukçuluk yapan küçük burjuva reformistlerle solcuların düzen içi teslimiyetçi siyasetlerini teşhir etmeli ve kurtuluş için devrimci saflarda birleşmeliyiz!

Ayrıca kontrol

Yusuf Alkım – Yine yeniden: Reformizm ve Devrimcilik…

Öncelikle ele alınması gereken reformizm ve devrimciliğin ayrım noktasının ne olduğudur. Belki Bağımsızlık Yolu (BY) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir