ANA SAYFA / GELECEK / Gelecek Gazetesi 99’uncu saysı çıktı…

Gelecek Gazetesi 99’uncu saysı çıktı…

Kıbrıs’ın tek Marksist-Leninist yayın organı olan Gelecek Gazetesi’nin Ekim 2019, 99’uncu sayısı “Tam ilhak paketi!” başlığı ile çıktı.

Her sayı olduğu gibi bir çok konuda makale, haber analiz ve yazıların bulunduğu 99’inci sayısında; TC’nin Suriye Kürt bölgesine yönelik başlattığı yeni işgal hareketi, ülkemizdeki reformist siyasetlerin politik eleştirisi, dünaynın farklı ülkelerinde gelişen halk hareketleri gibi konular öne çıkıyor.

Çoğu gazete bayisinin standlarında yer vermediği gazeteye abone olarak, her sayı düzenli bir şekilde adresinize kadar ulaştırılmasını sağlayabilrsiniz. Gazete aboneliği için iletişim numarası 0542 863 66 60.

Gelecek Gazetesi’nin 99’uncu sayısının manşet ve sotları ise şöyle:

TC’ye ilhakta son halka uygulamaya konuyor…

Tam ilhak paketi!

  • Türkiye Cumhuriyeti’nin sömürgeci işgali altındaki ülkemizin kuzeyinin TC’ye adım adım ilhakında son halka uygulamaya konuyor.
  • Gerici faşist TC iktidarı tarafından hazırlanarak ülkemizin kuzeyindeki işbirlikçi UBP-HP alt yönetim kooalisyonuna dayatılan yeni protokol ile Toplu İş Sözleşmesi hakkının kısıtlanması ve özellikle kamu çalışanlarının haklarının budanması, kamusal laik eğitimin geriletilerek İslami eğitimin artırılması, hali hazırda iyice zayıflatılmış olan kooperatiflerin tamamen etkisizleştirilmesi gibi dayatmaların hayata geçirilmesi planlanıyor.
  • İşbirlikçi UBP-HP alt yönetim kooalisyonu tarafından söz konusu protokolün madde madde, ‘zamanında ve eksiksiz’ yapılacağı sözüne karşılık ise yaklaşık iki yıldır kesilmiş olan TC mali katkılarının musluğu tekrardan açıldı ve 20 Eylül itibarı ile 653 milyon TL’lik  kaynak aktarımı gerçekleştirildi. Bu kaynak ise çalışanların geriletilmiş olan haklarını artırmak için değil, tam tersine dayatılmış olan protokolün hayata geçirilmesi için kullanılması ön görülüyor.

#GelecekGazetesi

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir