ANA SAYFA / HABERLER / İşgalci devletten işgale karşı çıkanlara göz dağı!

İşgalci devletten işgale karşı çıkanlara göz dağı!

Ülkemizin kuzeyinde egemen olan sömürgeci, işgalci TC devleti kendine bağlı yerli üst düzey görevlisinin savaş karşısındaki burjuva demokrat, hümanist açıklamalarına bile tahammülsüzdür!

Bunun son örneği Akıncı’nın TC devletinin sömürgeci işgal savaşını açık bir şekilde dillendiremediği, kendi ülkemizin de benzer bir şekilde 1974’te işgal edilerek sömürgeleştirildiğini gözlerden gizlemeye çalıştığı sosyal medya paylaşımıdır.

Böylesi bir açıklamanın dahi arkasında durmaya cesaret edemeyip sayfasından kaldıran Akıncı 1974’te gerçekleşen TC işgali sonrasında kurulan sömürgeci işgal düzeninin en tepesindeki görevlilerden birisi olduğunu ve bunun sonucunda bu sömürgeci işgal düzeninin sürdürülebilmesinin en temel dayanaklarından birisi durumunda olduğunun gayet iyi farkındadır.

Bununla birlikte sömürgeci TC devleti yetkilileri tarafından yapılan tehditvari açıklamalar ile aslında halklarımıza ve onların sömürgeciliğe, işgale karşı açık tavır alan ilerici, demokrat, devrimci kişi ve örgütlerine de gözdağı verilmeye çalışılmaktadır!

Ayni zamanda faşist, gerici, sömürgeci, işgalci, şöven ve milliyetçi bir dille bu kesimlere saldırıp tehdit ederek, aslında paramiliter, faşist, gerici, sömürgeci nüfusuna da hedef olarak gösteriyor!

Bu durum karşısında özellikle TC sömürgeci işgaline karşı duruş sergileyenlerin birlikte mücadele etmesi gerekmektedir.

Sömürgeci devletle aralarındaki farklılıklar nedeniyle burjuva reformist ve hümanistlere yönelik tehdit ve saldırılara karşı çıkılırken, sorunun özü gözden kaçırılmamalı, halkların yanıltılmasına izin verilmemelidir!

Bu mücadelenin zaferi için halkları, tutarlı bir duruş sergileyemeyen, sergileyemeyecek burjuva demokrat, reformist, sosyal demokrat kişi, örgüt ve partilerin kuyruğuna takmaya, aldatmaya, yanıltmaya çalışanlar teşhir edilmelidir!

Çünkü halkların kurtuluşu emperyalizme, sömürgeciliğe ve işgallere karşı açık, net olarak her alanda cepheden yürütülecek, halkların birleşik devrimci mücadelesiyle mümkündür!

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir