ANA SAYFA / HABERLER / Sömürgede yaklaşan işbirlikçi münhalleri ve “aydınların” karanlığı!

Sömürgede yaklaşan işbirlikçi münhalleri ve “aydınların” karanlığı!

Ülkemizin kuzeyindeki sömürge yönetiminde yerel üstdüzey kadrosu gelecek yıl boşalacak!

Boşalacak kadro münhali “Sömürge Valisi”nce henüz açıklanmadı ama aday olacaklar yağdanlıkları yağlamaya başladı bile!

Sağcı, gerici, faşist , sosyal demokrat, reformist partilerin amigoları sahada, tezahüratlarıyla sanal medyada kalem oynatmakta!

İşçiler, emekçi halk ekonomik krizin bedelini, ekonomik, sosyal, kültürel alanda maddi, manevi olarak ağır bir şekilde ödemektedir!

Sorumlu yetkili sömürge yönetimi ise tüm zulmü ile önümüze, yetkisi olmayan yerel idarecileri sorumlu olarak çıkarmaya ve halkı yanıltmaya devam ediyor!

Kapitalizmin yapısal krizini palyatif tedbirlerle atlatılabileceği yalanı ile sömürüye dayalı üretim ilişkilerinin üstü örtülerek devamı sağlanıyor!

Yaşanılan sorunların kaynağı olan sömürgeci işgalden, emperyalist baskıdan ve sömürüden kurtuluşun devrimde olduğu ortadayken; sömürgeci ve tüm işbirlikçileri sorunların çözümünün açılacak münhallerden, yerel üstdüzey memur kadroları için yapılacak seçimlerden geçtiği yalanına dayalı propagandalarına başladılar!

Ezilen, sömürülen halkın aydını olmaktan, ellerini taşın altına koymaktan kaçınan sömürge aydınları da buna paralel olarak, önümüzdeki yıl yapılacak sömürge seçimlerinde, yine sosyaldemokrat, reformist işbirlikçilerin yanında seslerini yükseltmeye başladılar!

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir