ANA SAYFA / KIBRIS / İki yüzlü milliyetçilik tacirleri!

İki yüzlü milliyetçilik tacirleri!

Tüm bir ülkeyi taksim ederek halkların ürettiği değerleri çaldınız, hala daha çalıyorsunuz!

Ama siz hırsız değilsiniz! Bu da yetmiyormuş gibi şovenizmi körükleyerek okullarınızda çocukları, gençleri kuzeyde Türk milliyetçiliğiyle yetiştiriyorken “güneyde Elen milliyetçiliğiyle yetiştiriyorlar” diye ikiyüzlülük yapıyorsunuz!

Kaldı ki silah zoruyla güneye göçertilen halklarımızdan olan bir genci “Türk bayrağı” “Denktaş resmi”ni yerinden indirip aldı diye “hırsızlıkla” suçlamanız bir yana, kin ve öfke saçıyorsunuz!

Tüm değerleri çalınmış olduğu halde sözkonusu kardeş ailemiz çocukları adına özür dileyerek öfkeyle alınmış olan bayrak ve resmi geri iade etti!

Peki siz bu kardeş halklarımızın çalınan değerlerini geri verip özür dilemeyen TC devleti ve işbirlikçilerine bunu hatırlatabilecek cesarette bile olmadığınızı kabul edecek misiniz?

Yoksa ” Garantörümüz TC devleti, anavatanımız ve bizi kurtaran ordumuz terledilmiş haldeki taşınır, taşınmaz değerleri sahipsiz oldukları için aldılar, dağıttılar. Bu nedenle çalmadıkları gibi hırsız da değildirler!” diyerek parçası olmaya devam mı edeceksiniz?

Sömürgecinin işbirlikçisi olanlar büyük bir zafer kazanmış gibi “Türk bayrağı” ve ” Denktaş resmi” üzerinden seçim propagandalarını sürdürmeye devam ediyorlar!

Çünkü onların amacı bir sonraki sömürgecinin üstdüzey memur kadrosuna yeniden seçilebilmek için sömürgeciye yaranmak!

Ayrıca kontrol

DKB’den 8 Ocak eylemine destek: Özgürlük İçin Ayağa Kalk!

Devrimci Komünist Birlik 8 Ocak akşamı saat 18:00’de Lefkoşa Otobüs Terminali’nde gerçekleştirilecek olan eyleme destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir