ANA SAYFA / DKB / “Gaflet ve ihanet içinde” olanlar ve buna karşı mücadele edenler!

“Gaflet ve ihanet içinde” olanlar ve buna karşı mücadele edenler!

Çavusoğlu dün yaptığı açıklamalarda bir yandan Mağusa’ya “Büyükelçiliğe bağlı başkonsolosluk” yani bir diğer deyişle Valiliğe bağlı “ilçe koordinatörü/vali yardımcısı” atanacağını dile getirken diğer yandan da ülkemiz devrimci muhalif güçlerini de tehdit ederek hedef göstermeye çalıştı.

TC devleti içte faşist bir yönetime sahip olan, dışta ise kendi gücü oranında emperyalist siyaset izleyen, sömürgeleştirdiği ülkemizin kuzeyini de “Sömürge Valisi” konumundaki elçisi başkanlığında çalışan Üst ve Alt Koordinasyon Kurulları araçlarıyla yönetmektedir.

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu işte bu yapıya bağlı olarak “Kıbrıs sorununda” izlenecek sömürgeci siyaset ile ilgili, yerel üst düzey seçilmiş, atanmış bürokratlar ve işbirlikçi, paramiliter partilerine yeni emir ve talimatlar vermek üzere ülkemize gönderilmiştir!

Basında yeralan haberlere baktığımızda bütün çabalarına rağmen bu durumu kamufle edemediklerini görmekteyiz!

Çavuşoğlu TC elçisi Ali Murat Başçeri ile birlikte dün Yenierenköy’de düzenlenen sohbet toplantısına katılırken, bugün de Mustafa Akıncı ile görüşüp ardından “Cumhurbaşkanlığı”nda “mecliste yer alan siyasi parti liderleri”nin de yer alacağı bir yuvarlak masa toplantısına katılacak. Gün içerisinde Özersay ve Tatar ile de ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirecek olan Çavuşoğlu’nun yarın adadan ayrılması bekleniyor.

Dün yaptığı bir açıklamada “Her zamankinden daha fazla Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine ve garantörlüğüne ihtiyaç vardır. Etrafta sorun çok. Bu tarafta veya o tarafta kim bunun modasının geçtiğini söylüyorsa, özellikle Kuzey’de biri söylüyorsa bilin ki gaflet ve ihanet içindedir.” sözlerini kullanan Çavuşoğlu TC egemen çevrelerinin düşünce yapısını ortaya koymaktadır. TC egemenleri açısından geçtik Kıbrıs halklarını, kendi halklarının dahi barış ve refahı bir öneme sahip değildir. Onlar için aslolan kendi sömürü odaklı egemenliklerini güçlendirmek ve yaymaktır. Bu uğurda gerek kendi halklarına gerekse de diğer bölge ve dünya halklarına zulmetmekten, onların bağımsızlık ve özgürlüklerini gaspetmekten bir an için bile tereddüt etmezler. Yani onlar için önemli olan Kıbrıs halklarının bağımsızlığı ve barış içerisinde yaşamaları değil, TC devletinin “garantörlük hakları” üzerinden bu bir avuç asalak egemen çevrenin sömürü düzeninin devamını sağlamasıdır.

Kıbrıs’ın Devrimci Komünistleri olarak bizler sömürgeci işgali reddettiğimiz ve ona karşı halkların devrimci örgütlü mücadelesini savunduğumuz için elbette bu sömürgeci yapıyı kuran ve ondan nemalananlar tarafından “gaflet ve ihanet içinde olmakla” suçlanıp, tehdit edilip hedef gösterileceğiz! Bu bizler için olsa olsa bir onur kaynağı olur, çünkü bu aynı zamanda ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için doğru bir mücadele hattı belirlediğimizin göstergesidir.

Ülkemiz bağımsızlık ve özgürlüğünü ayaklar altına alan bu yaklaşıma ve onun arkasındaki sömürgeci düzene karşı susan ve dahası bu yapının halk tarafından görülmesini engellemek için perde olmaya çalışanlar, bu uğurda sömürgecinin “yerel üstdüzey memur kadroları” için açılacak münhalleri ve seçimlerini bekleyenler ise işte tam da bu kesimler halklarımıza karşı “gaflet ve ihanet içinde” olanlardır.

Ayrıca kontrol

Bunun bir seçim olduğuna inanmayın!

Sakın ola inanmayın. Bu seçim yerli Kıbrıslı Türk Halkı ile sömürgeci işgalci TC devleti, ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir