ANA SAYFA / HABERLER / Gençliği elaltında tutma operasyonları

Gençliği elaltında tutma operasyonları

Sömürgeci TC devleti ve diğer emperyalist devletlerle kurumlarının yerli işbirlikçileri ve onlarla bağı olanların ülkemizin kuzeyinde sömürgecilik, işgale karşı mücadelenin potansiyel gücü olabilecek gençlik kesimini kendi kontrolları altında tutmak amacıyla faaliyetlerini artırdıkları görülüyor!

Hatırlanacağı gibi bir süre önce “AB Bilgi Merkezi katkılarıyla Gençlik Günleri” adı altında “Eğitimde Reform”* konulu yuvarlak masa toplantısı vb yapılmıştı.

Aradan çok geçmeden önümüzdeki günlerde de “KKTC cumhurbaşkanlığı” himayelerinde “Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi”** düzenleneceği duyuruldu!

Sözkonusu AB ve “cumhurbaşkanlığı”destekli faaliyetleri organize edenlerin ayni örgütlerin olması ise dikkat çekmektedir.

Sömürgecilik, işgal ve bunlara karşı mücadele konusunda ses çıkarmayan, çıkarılmasını istemeyenlerin bu reformist sömürgeci işgal düzeninin icazeti altındaki örgütlü faaliyetlerinin, Çanakkale Kampları vb. faaliyetlerin bir devamı ve benzeri olduğu bilinmeli ve teşhir edilmelidir.

* Gençlik Günleri kapsamında, AB Bilgi Merkezi katkılarıyla düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantısı’na Birleşik Krallık Kıbrıslı Türk Öğrenci Konseyi, Eğitimde Gençlik İnsiyatifi, Genç Folkder,UBP, Sol Hareket, HASDER, Bağımsızlık Yolu, TDP, Baraka Kültür Merkezi, Demokrat Parti ve Lefkoşa Gençlik Derneği konuşmacı olarak katılmıştı.

** Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi 31 Ağustos – 1 Eylül 2019 tarihleri arasında DAÜ’de gerçekleştiriliyor. Etkinlik “Tarihimizde ilk kez ülkemizin her köşesinden, her görüşten gençler bir araya gelecek, demokratik ortamlarda tartışacak, kendi gündemlerini kendileri ifade edecek.” ifadeleri ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşeceği duyuruldu.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir