ANA SAYFA / HABERLER / Gerici, faşist paramiliter örgütlerin dayandığı güç, TC sömürge yönetimi

Gerici, faşist paramiliter örgütlerin dayandığı güç, TC sömürge yönetimi

Ülkemiz kuzeyindeki gerici, faşist örgütlenmelerin kaynağı AKP ile sınırlı değildir. Bu sömürgeci işgalci TC devletinin bizzat kendisi tarafından örgütlenmekte olan gerici faşist paramiliter örgütlerdir.

Kıbrıs Türk İslam Kültür Cemiyeti de ayni şekilde 1983 yılında yerli işbirlikçi ve sömürgeci nüfustan kişilere kurdurulmuş gerici bir örgüttür.
Söz konusu örgüt daha sonraki yıllarda ismindeki Kıbrıs’ı da çıkararak Türk İslam Kültür Cemiyeti adıyla, 1980’li yıllarda külliye olarak seçilmiş olan bir alanda yapılan Ebubekir Camisi ve TİKC misafirhane ve yurtları ile örgütlü faaliyetlerine devam etmektedir.

TC tekelci sermayesinin partileri arasındaki çekişmelere bağlı olarak sömürgesinde de gerici faşist gruplar arasındaki çekişmeler su yüzüne çıkmaktadır.

Bu durum da ülkemizin kuzeyindeki TC sömürge yönetiminin gerici, faşist paramiliter örgütlenmelerinin boyutunu gösteren ayrı bir örnektir.

KTİKC’nin son yaptığı olaylı genel kurulu sonrası tarafların yaptığı açıklamalar ise sömürgeci güçlerin tüm pisliklerini bir kere daha ortaya sermektedir.

Bu gerici örgütün yönetimine baktığımız zaman ise yerli işbirlikçi ve sömürgeci paramiliter gericilerin birlikte hareket ettiklerini görebiliyoruz!

Ülkemiz kuzeyindeki gerici faşist paramiliter örgütlenme konusundaki sorunun “AKP, FETÖ, AKP kuklaları” ile tanımlamanın ötesinde, ortada sömürgeci TC devletinin yarattığı bir sorun olduğunu görmeliyiz!

Bu konuda basında yer alan haberlerde Türk İslam Kültür Cemiyeti’nin 13’üncü Genel Kurulu’nun 3 Ağustos günü yapıldığı belirtilirken, Mehmet Kortmaz’ın yeniden başkan seçildiği yönetim kurulunda ise Erman Çitim, Tanju Müezzinoğlu, Turgay Tukyu ve Said Özdemir’in yer aldığı belirtildi.

Paramiliter örgütlenmelerden bir diğeri olan ve belli ki sömürgeci işgal düzeninin rantlarını paylaşma konusunda uyuşmazlıkları bulunan faşist Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ise Türk İslam Kültür Cemiyeti yönetiminde yer alan Erman Çitim hakkında bir açıklama yaparak, söz konusu kişinin sömürgeci TC devleti adına görevli olduğunu iddia ettiğini ve bu sıfatları kullanarak çok sayıda kişiyi dolandırdığı ve mağdur ettiğini deşifre etti.

Büsküvütçü, Türk İslam Kültür Cemiyeti’ni ele geçirmek için uzun zamandır uğraşan Erman Çitim’in ilgili paramiliter örgüt yöneticilerini etki altına almak için farklı yöntemlere başvurduğunu, aracına bayrak ve çakar lamba takarak devlet görevlisi süsü vermeye çalıştığını belirtirken, Çitim’in bu yöntemlerle çok sayıda kişiyi dolandırmayı başardığını açıkladı. “TC Elçilik çalışanı”, “TC temsilcisi” veya “Erdoğan’ın Kıbrıs Özel Temsilcisi” gibi sıfatlarla kendini tanıttığı belirtilen Çitim’in her türlü işin içerisine girip haksızlık yaptığı ve bu işlerden menfaat elde ettiği iddia edilirken bu kişinin tek başına hareket etmediği dahası sömürgeci işgal kurumları içerisinde de birlikte iş yaptığı kişiler olduğu belirtiliyor. Bu kurumlar içerisinde ise emniyet, savcılık, üst düzey bürokratlar olduğuna dikkat çekiliyor. Bununla birlikte Çitim’in kendisine tahsis edilen makam aracına bayrak astığı, özel araçlarda izinle kullanılan çakar lamba bulundurduğu, özel şoförlerine kapısını açtırdığı ve trafik kurallarına aykırı olan bu uygulamalara polisin göz yumduğu da aktarılan bilgiler arasında.

Paramiliter örgütler içerisindeki çevreler arasındaki bu tip uyuşmazlıklar ve çatışmalar onların özünde ne olduklarını ortaya sermektedir. Bir birlerini eleştirirken “dürüst ve temiz” havaları takılan bu çevrelerin tümü de sömürgeci işgal düzeninden nemalanmakta ve ülkemizin kuzeyindeki çürümüş yapıyı temsil etmektedirler.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir