ANA SAYFA / HABERLER / Sömürgeci işgal yapısı güçlendiriliyor

Sömürgeci işgal yapısı güçlendiriliyor

Ülkemizin kuzeyini işgal ederek sömürgeci bir yapı oluşturan TC devleti, sömürgeci işgal yapısını güçlendirip daha etkin bir denetim altına almak için yeni bir yapılanmaya gidiyor.

Türkiye’de Resmi Gazete’de yayımlanan “Kıbrıs İşlerinin Koordinatörlüğü” oluşturulmasına ilişkin T.C. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile birlikte sömürgeci işgal yapısının daha etkin bir denetim altına alınması ve ilhak politikalarının daha da ileri taşınması hedefleniyor.

Faşist bir diktatörlük rejimine dönüşmüş olan TC’nin başındaki Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre sömürgeci işgal düzeni KKTC’nin yönetiminin daha etkin bir yapıya kavuşturulması için doğrudan Erdoğan tarafından görevlendirilecek bir “Cumhurbaşkanı Yardımcısı” ya da “Bakan” tarafından yerine getirilecek yeni bir sömürge idare yapılanmasının kurulması planlanıyor.

Genelgede, sömürgeci işgal yapılanmasının sermaye sınıfı için daha uygun koşullara kavuşturulması için yürütülen faaliyetlerin daha etkin denetlenmesi, bu çerçevede TC devleti tarafından yapılacak ekonomik, mali ve teknik yardımların planlanması ve koordinasyonunun sağlanması amacıyla TC Cumhurbaşkanınca görevlendirilen makam bünyesinde “Kıbrıs İşleri Koordinatörlüğü” kurulacak.

Söz konusu genelgede, TC kamu kurum ve kuruluşlarının sömürgeci işgal yapılanmasında yürütecekleri her türlü faaliyetin “Kıbrıs İşleri Koordinatörlüğü” adı altında olusturulan sömürge idaresi ile görüş alış verişinde bulunulacağı ve gerekli mutabakatın sağlanması durumunda uygulamaya geçileceği de bildiriliyor.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir