ANA SAYFA / HABERLER / Larnaka otobüs şöförleri yeniden grevde

Larnaka otobüs şöförleri yeniden grevde

Larnaka’da faaliyet yürüten Zenon Şirketi otobüs sürücüleri bugün Ulaştırma ve Çalışma Bakanlıkları dışında protesto eylemi gerçekleştiriyor.

Daha önce de maaşlarının geç ödenmesinden dolayı grev gerçekleştiren ve maaş ödemelerinin düzenli yapılacağı konsunda taahüt alan çalışanlar, Haziran ayı maaşlarının hala daha ödememesi nedeniyle bir kez daha greve gitme ve bu durumu protesto etme kararı aldılar.decekler ve bakanlığın bir çözüm bulma konusunda desteğini istiyorlar.

Sorunun çalışanlar ile şirket arasında değil, şirkete gerekli ödemeleri yapması gereken Ulaştırma Bakanlığı arasında olduğunu belirten çalışanlar tarafları sorunu çözmeye ve şirket işçilerinin daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçilmesini talep ediyorlar. “Onları aralarında bu sorunları bir kez daha çözmeye çağırıyoruz, çünkü işçiler ortada ve personel mağdur ediliyor.”

Bu çerçevede işçilerin temsilcileri bugün saat 10.30’da Ulaştırma Bakanlığı ardından da 11: 30’da Çalışma Bakanlığı yetkilileri ile görüşecekler. Bu esnada işçilerin bakanlıklar önünde protesto eylemi yapacağı da duyuruldu.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir