ANA SAYFA / GELECEK / Gelecek Gazetesi 98’inci saysı çıktı…

Gelecek Gazetesi 98’inci saysı çıktı…

Kıbrıs’ın tek Marksist-Leninist yayın organı olan Gelecek Gazetesi’nin Haziran 2019, 98’inci sayısı “Halkların birleşik ortak mücadelesi!” başlığı ile çıktı.

Bir çok konuda makale, haber analiz ve yazıların bulunduğu 98’inci sayısında; AP seçimleri, ülkemiz etrafında artan emperyalist gerilim, sömürgeci işgalin sonucu olarak ülkemizin kuzeyinde ortaya çıkan mafyatik çeteleşmeler ve suç olayları bahane edilerek artırılan baskıcı uygulamalar ve buna karşı gelişen reformist yaklaşımlar gibi konular öne çıkıyor.

Çoğu gazete bayisinin standlarında yer vermediği gazeteye abone olarak, her sayı düzenli bir şekilde adresinize kadar ulaştırılmasını sağlayabilrsiniz. Gazete aboneliği için iletişim numarası 0542 863 66 60.

Gelecek Gazetesi’nin 98’inci sayısının manşet ve sotları ise şöyle:

Taksimin kalıcılaştırılması, yeni gerginlikler ve savaş tehditlerine karşı;

Halkların birleşik ortak mücadelesi!

  • Kuzeyde ve güneyde adamızın fiili taksimini kalıcılaştırmanın altyapısını hazırlamak için halkların bilincini körelterek, hedeflenen amaca yönlendirmeye, hazırlamaya ve kabul ettirmeye yönelik yürütülen psikolojik savaş, sömürgecinin bu konudaki uzman sivil, asker görevlileri ve işbirlikçilerce sürdürülüyor!
  • Halkların birlikte, birarada ve birleşik, demokratik bir Kıbrıs kurma umudunu körelterek, şovenizmi, milliyetçiliği körükleyen, askeri yığınak ve tatbikatlarla, savaş tehditleriyle sürekli güvenlik, gelecek kaygısı, endişesi canlı tutularak, halklara yönelik yürütülen psikolojik savaşın etkili olmasının önü açılıyor!
  • Ülkemizin yeniden birleştirilmesi, bağımsızlaştırılması ve demokratikleşmesi için; halklarımızın işçi sınıfı önderliğinde, ortak örgütlü demokratik halk devrimi mücadelesini yükseltmesi gerekmektedir.
  • Ülkemizin demokratik bir yapıya kavuşturulmasının önündeki sorunların kökten çözülmesinin yolunu ancak bu yolla kurulacak olan devrimci halk iktidarı açabilir!
  • Bu görev ise; ne sadece sömürgeciye, ne sadece yerli işbirlikçi ve sömürgeci sermayeye, ne de ezilen halklarımızın ayrı ayrı örgütlenmeleri ve ayrı ayrı mücadeleleri ile başarılabilir.
  • Sömürge yönetimindeki yerli işbirlikçi ve sömürgeci sermaye içiçe geçmiş durumdadır. Bu koşullar altında sömürüye karşı verilen, verilecek olan sınıfsal örgütlü mücadele ile sömürgeciye karşı verilen, verilecek devrimci özgürlük ve kurtuluş mücadelesini birlikte, başa baş vermek zorundayız. Ve bu mücadelede önderlik ve görev işçi sınıfı ile ezilen halklarımıza, onların devrimci örgütlenmelerine düşmektedir!

#GelecekGazetesi

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir