ANA SAYFA / KIBRIS / Sömürgeciliğe, işgale karşı duruşun turnusolu!

Sömürgeciliğe, işgale karşı duruşun turnusolu!

Hala Sultan Camisi’nin idaresi konusunda TC devletiyle anlaşmazlık varmış!

Bu nedenle resmi açılışının yapılamadığını ileri sürüp CTP, TDP vb sözde solcu, özde sömürgecinin partilerinin propagandasını yapmaya çalışanlara şunu hatırlatırız:

Siz TC Sömürge Valiliği’ne ve onun üst/alt koordinasyon kurullarına bağlı yerel alt yönetimi iken, Hala Sultan ismi verilen cami KKTC Din İşleri Başkanlığı’na bağlanmasını istemeniz sizi ilerici, demokrat, devrimci, sosyalist yapmaz!

Yapsa yapsa halkı yalanlarıyla aldatıp, sömürgeciye sömürge yasalarını hatırlatan sömürgecinin işbirlikçisi, yalakası, perdesi yapar! Ötesi değil!

Siz; sömürgecinin işbirlikçileri, işgale ve sömürgeciye karşı tavır almış gibi propagandanızla kimi kandırmaya çalışıyorsunuz?

*******

Sömürgeci devlet, demografik yapıyı değiştirmesine paralel olarak dinci gericiliği örgütleme politikasında iftar yemeklerini araç olarak kullanıyor!

Sömürgeci TC devletinin Sömürge Valisi, Kızılay ve Vakıflar idaresi, SSTB, Hala Sultan Camisi ve Külliyesi’ndeki iftar yemeğine TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gelirken, Girne’de Barış Parkı’nda KKTC Milli İradeye Saygı Platformu isimli paramiliter gerici örgüt de İftar yemeği düzenlemeye devam ediyor!

****

Mağusa Meydanı’nda da toplu iftar!

İşgalin, sömürgeciliğin hüküm sürdüğü, demografik yapının değiştirildiği, yerli halkın asimilasyonun hızla sürdüğü bir coğrafyadaki tüm yerleşim birimlerinde; Sömürgeci devlet ve kurumlarının gerici, faşist paramiliter nüfusu ve işbirlikçilerini örgütleme aracı olarak düzenlediği iftarlar ve son halimizin resmidir!

******

Sömürgecinin belediye başkanı ise gönülden iftar sofrasına koşuyor, İslama, sömürgeciye bağlılığını göstermek üzere, ama “Yer yok, giremezsiniz” denilince, sömürgecinin yetkilileriyle ayni iftar sofrasına alınmadığı için, bu fotoğraftaki gerici faşist sömürgecilerle birarada olamadı diye üzülüpo tepkli gösteriyor!

*****

Kıbrıs’ın kuzeyinde kimin egemen olduğunu görmekten kaçan ve sadece yerli işbirlikçilere muhalefet ederek TC devletinin işgal ve sömürgeciliğini gizleyenlerin dikkatine; sömürgedeki gerici, faşist paramiliter örgütlerin örgütleyicisi olanlar, örgütlediklerini sömürge yönetimi protokolüne alıp masalarında da ağırlıyorlar!

Siz dikkatleri sömürgeci işgalciye karşı değil de, sadece Tufan gibilere çekerken, o protokolde ağırlanmadı diye Harmancı gibi ağlayanların da yanında gözyaşlarını siliyorsunuz! Ve halkı yanıltıyorsunuz! Sömürgecinin yanında isbirlikçilerin fazla bir değeri olmadığını, değerlerinin itlerinden sonra geldiğini görmüyor, görmek istemiyorsunuz!

Sömürgeciyle iyi ilişkiler kurarak, yaranarak, yaltaklanarak, egemenliklerine örtü olarak bir yere varacağını düşünenlerin yeri işte tam da düştükleri bu durumdur!

Ayrıca kontrol

Yusuf Alkım – Yine yeniden: Reformizm ve Devrimcilik…

Öncelikle ele alınması gereken reformizm ve devrimciliğin ayrım noktasının ne olduğudur. Belki Bağımsızlık Yolu (BY) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir