ANA SAYFA / HABERLER / TC Sömürge Yönetimi’nde SSTB’nin asli görevi nedir?

TC Sömürge Yönetimi’nde SSTB’nin asli görevi nedir?

Ülkemizin TC’nin sömürgeci işgali altındaki kuzeyinde, direkt olarak TC askeri kurumlarınca yönetilen Sivil Savunma Teşkilatı, TC’nin sömürgeci politikalarını uygulamasının bir aracıdır.

Basında yeralan haberde;

“Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile ortak düzenlediği ilkokullar arası “Resim”, ortaokul ve liseler arası “Şiir” ve “Kompozisyon” yarışmalarının ödül töreni, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığında gerçekleştirildi.” denilmektedir.

TDP Genel Başkanı, eski Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit de bunun parçası olmaktan ve ödül törenindeki konuşmasından oldukça memnun ve mutlu olduğu görülmekte!

Dışarıdan bakıldığında çocuklar ve gençler için masum ve iyi bir yarışma gibi görünmekte!

Peki ama bu faaliyetin amacı nedir?

Gerçekten sıradan masum bir faaliyet midir?

SSTB vb sömürgeci devlet kurumları bu faaliyetleri hangi amaçlar kime hizmet etmek için düzenliyorlar?

SSTB, “KKTC Milli Eğitim Bakanlığı” üzerinden bağlı olduğu TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan (Özel Harp Dairesi’nin seviyesi yükseltilerek örgütlenmiş hali) sömürgeci, işgalci devletin varlığı ve egemenliğinin devamına yönelik aldığı emirler doğrultusunda, sömürgedeki çocukları ve gençleri TC devletinin Türk-İslam senteziyle asimile etme faaliyetleri yürüttüğü görülmektedir. 

Ülkemiz kuzeyindeki demokrat çevrelerin SSTB ve diğer Sömürge Yönetimi kurumlarının bu tür faaliyetlerine karşı sessiz kalınması ise ayrıca düşündürücüdür.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir