ANA SAYFA / DKB / Devrimciler Kızıl 1 Mayıs’a çağırıyor

Devrimciler Kızıl 1 Mayıs’a çağırıyor

Kıbrıslı devrimciler bir haftadır sürdürdükleri çalışmalar ile tüm lilerici ve devrimci kesimleri yarın Lefkoşa ara bölgede gerçekleştirilecek 1 Mayıs etkinliğine “Orak Çekiçli Kızıl Bayrak Saflarında” katılmaya çağırıyorlar.

Devrimci Komünist Birlik ve Kıbrıs Devrimci Gençlik militanları tarafından 1 haftadır Lefkoşa, Gönyeli ve Hamitköy’ün onlarca noktasında 1 Mayıs’a yönelik afiş ve etiketleme çalışması yapılıyor.

“1 Mayıs’ta Orak Çekiçli Kızıl Bayrağın Saflarına!” sloganı ile hazırlanan 1 Mayıs afişleri ve etiketlerini onlarca farklı noktaya asan devrimciler aynı zamanda “Yaşasın İşçilerin Mücadele Günü 1 Mayıs”, “Bu Pisliği Devrim Temizler!”, “Güvencesiz Çalıştırılmaya Karşı Örgütlü Mücadele”, “Baskı ve Sömürüye Karşı Örgütlü Mücadele”, “Savaşa Karşı Barış, Sömürüye Karşı Savaş, Barış İçin Mücadeleye” sloganlarının yer aldığı etiketlemelerle de devrimci propaganda yürüttü.

Devrimci Komünist Birlik ve Kıbrıs Devrimci Gençlik devrimci grupları
saat 17:30’da Lefkoşa Otobüs Terminali’nde toplanmaya ve oluşturulacak ortak kortej ile kuzeydeki örgütlerin buluşma yeri olan Girne Kapısı yanındaki Kuğulu Park’a yürüyüş gerçekleştirmeye çağırmıştı.

DKB ve KDG tüm devrimci, komünistleri orak çekiçli kızıl bayrak altında birlikte yürümeye çağırırken, emperyalist kapitalizmin büyük bir kriz yaşadığına, plansız ve sözde serbest piyasacılığa dayanan bu düzenin, büyük sermaye gruplarının kar odaklı üretimleri ve birbirleri arasındaki rekabetleri sonucunda her geçen gün daha büyük kitleleri açlığa ve yoksulluğa mahkum ettiğine dikkat çekildi.

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir