ANA SAYFA / HABERLER / Faşist kudurganlık artıyor!

Faşist kudurganlık artıyor!

Ülkemizin TC’nin sömürgeci işgali altındaki kuzeyinde faşist kudurganlık artıyor!

Önce geçtiğimiz hafta alt yönetim mahkemesi tarafından iki yıl önceki Dağyolu Katliamı sonrasında gerçekleştirilen protesto eylemlerinde sözde “başbakanlık kapı ve duvarlarının zarar görmesi” bahanesi ile 24 kişiye baskı ve sindirme amaçlı dava açıldığı haberleri geldi.

Dün ise önce sabah saatlerinde Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Gençlik Kolları adı altında örgütlenen paramiliter faşist çevrelerin “ülkenin geleceğini tehdit eden iç ve dış tüm unsurlar ile hep birlikte mücadele edecekleri” tehditi geldi.

Akşam saatlerinde ise benzer çevrelerin provokatör “vekili” Zaroğlu’nun işgal hukuğunu dahi ayaklaraltına alan yasa tanımazlığı ve sömürgeci polis güçleri ile şov amaçlı giriştiği ağız dalaşı gündeme düştü.

Çok geçmeden faşist Zaroğlu etrafında kümelenen diğer gerici çevrelerin faşist kudurganlıkları ortaya serilmeye başlandı. Faşist provokatör Zaroğlu’na destek beyan eden faşist gürühlar sosyal medya üzerinden tehditler savurmaya başladılar.

Bunlardan sadece iki örnek şöyle; Salih Kalcın isimli bir faşist sosyal nedya hesabından “Bertan Zaroğlu yanlız değildir onun arkasında Türk oğlu Türkler dağ gibidir daha fazla şansınızı zorlamayın bence Rum uşakları.” tehditinde bulunurken, Ahmet Dursun adındaki bir başka faşist ise “Ecdadımızın 448 yıl önce Vatan kıldığı bu topraklarda bizi hor görüp kendilerini üstün gören, ne bu Kutlu Devlete nede Alyıldızlı Bayrağa inancı olmayan yurtsuzların bu ülkede son kullanım tarihleri geçti artık.” sözlerini paylaştı.

Tüm bunlar yaşanırken ülkemizin kuzeyindeki bazı “demokrat çevreler” sömürgeci, işgal düzeni altındaki paramiliter faşist örgütlenmeyi görmezden gelerek göçmen işçi, emekçiler ile sömürgeci paramiliter gerici faşist güruhu “göçmen nüfus” tanımı ile ayni kefeye koymaya çalışıyorlar. Bu çevreler sorunun nedeni olan sömürgeci işgalden söz etmeden, sorumluluğu bu yapıya yüklemeden, sadece sömürgecinin üst düzey işbirlikçilerini hedef göstererek aslında gerçek hedefi saklamaktadırlar. Bu yolla “Emek, hak, vb.” mücadelesinden sözetmeleri ise, niyetleri ne siterse olsun sömürgeci TC devletinin kuzeydeki varlığına ve devamına katkı oluşturmaktadır.

Ülkemizin kuzeyindeki paramiliter faşist yapıyı ortadan kaldırabilmek için ise bu odaklara karşı tutarlı ve net bir mücadele örmek zorunludur.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir