ANA SAYFA / HABERLER / Kıbrıs etrafındaki emperyalist kuşatma artıyor

Kıbrıs etrafındaki emperyalist kuşatma artıyor

Kıbrıs emperyalist devletler için batmayan uçak gemisi olmaya devam ediyor!

Kıbrıs’ın güneyindeki denizlerde Münhasır Ekonomik Bölge’lerde hidrokarbon yatakları araştırmaları yapan emperyalist devletlerin şirketlerinin güvenliği, askeri anlaşmalar, tatbikatlar, kolaylıklar ve üsler verilerek sağlanmaya çalışılıyor. Tüm bunlar ve TC devletinin kuzeydeki varlığı ve egemenliği ile hem ülkemiz halkları, hem de ortadoğu ve bölge halklari için büyük bir tehlike arzetmekte olduğu halde, Kıbrıs’ın güneyindeki “KC” yetkilileri ise bunu yok sayan açıklamalarda bulunmakta.

Anastasiadis geçtiğimiz günlerde bir haber ajansına verdiği röportajda “Amaç Kıbrıs’ı bir askeri operasyon üssüne dönüştürmek değil” derken, Rusya ve Amerika gibi Avrupa ve diğer ülkelere sağladığı kolaylıklarla yavaş yavaş güven sağlayıcı bir ülkeye dönüştürmeye çalıştıklarını ifade etti.

Anastasiadis Fransa ile gemileri barındırma altyapıları oluşturulması konusundaki istişarelerle ilgili bir soruya ise bu konunun henüz tartışılmakta olduğu yanıtını verdi.

Lefkoşa’nın Kıbrıs MEB’inde ruhsatlandırılan enerji planlarını “etkili ve caydırıcı bir şekilde” her türlü tehdide karşı korumaya çalıştığını belirten Anastasiadis Güvenlik Konseyi’nin tüm daimi üyeleriyle iyi ilişkilerini genişletme ve derinleştirme çerçevesinde, ABD Cumhurbaşkanı Donald Trump ile bir görüşme gerçekleştirilmesi hedeflediklerini ve nisan ayında da Çin’i ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile temaslarda bulunacağını aktardı.

Anastasiadis’in bu açıklamaları önümüzdeki dönemde bölgede daha güvenli bir durumdan ziyade yabancı ülke güçlerinin çok daha aktif bir varlık göstereceğini ve karşılıklı gerilimlerin artacağına işaret ediyor.

Ayrıca kontrol

Fransa: Çarklar durmuyor, önlem alınmıyor, işçiler birer birer ölüyor

Fransa’da sağlıkçıların ardından “ikinci sıra işler” olarak adlandırılan sektörlerdeki işçilerden birer birer ölüm haberleri geliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir