ANA SAYFA / HABERLER / İmamdan 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz, hakimden tecavüzcüye serbestlik, mağdura akıl!

İmamdan 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz, hakimden tecavüzcüye serbestlik, mağdura akıl!

Türkiye’nin dört bir yanından gelen skandallara, cinsel saldırılara, adalete değil suça hizmet eden hukuk kararlarına ve insanlık suçlarına, Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan Efe’nin kamuya duyurduğu vaka ile bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi.

Tele 1’de yer alan habere göre Mersin Tarsus’ta E.S., 12 yaşında gittiği Kuran kursunda bir imam tarafından tecavüze uğradı. Olayın etkisiyle iki kez intihara kalkışan E.S.’nin tecavüzcüsü imam, AKP Çukurova İlçe Başkanı olan avukat tarafından savunulduktan sonra tecavüzcü imam M.D. dün serbest bırakıldı.

Tecavüzcüyü serbest bırakan mahkeme başkanı ise mağdur aileye hukuku, insanlık onurunu ve şerefi hiçe sayan şu cümleleri kurdu:

Beraat alması suçsuz olduğu anlamına gelmiyor. Uzman avukatlarınızla bir üst mahkemeye itiraz edebilirsiniz’’

‘Annenin çığlığı asla kulağımdan gitmeyecek’

Davayı izleyen ve E.S.’ye destek veren Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan Efe’nin dava sonrasında sosyal medyada yayınladığı video ise gündem yarattı.

Yüreğimiz mahkemenin verdiği karar yüzünden yanıyor. Mahkeme Başkanının “Beraat alması suçsuz olduğu anlamına gelmez. Uzman avukatlarınızla bir üst mahkemeye itiraz edebilirsiniz’’ sözleri içimizi yakıyor. Biz adalet anlayışı için bu ülkedeki çocukların huzuru ve mutluluğu için bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Annenin çığlığı asla kulağımdan gitmeyecek. ‘Biz köylüyüz, yoksuluz, garibanız mı diye bunlar başımıza geliyor’ dedi. Hayır, bu ülkenin çocukları için mücadele edeceğiz. Bu çocuk derse gidemiyor, okula gidemiyor. Belki bu ülkenin doktoru, hakimi olabilecekti. Ağladığıma bakmayın, bir çocuğun bunları yaşamasını hazmedemiyorum. Dünyadaki hiçbir çocuğun böyle şeyler yaşamasını hazmedemiyorum. Dava beraate doğru gidiyor. Vicdanlı herkesi sesimizi duyurmaya davet ediyorum.

‘Yaşıtlarım okula giderken ben adalet için canımı vermeye hazırım’

12 yaşındayken gittiği Kuran kursunda cinsel istismara uğrayan, yaşadığı travmayı bastırmak için ilaç kullanan ve iki kere intihara meyleden E.S., olayı okulundaki rehber öğretmene anlattı. Bunun üzerine imam gözaltına alınırken, E.S. süreçle ilgili “Yaşıtlarım şu anda okulunda sınava girerken, ben adliye salonlarında adalet arıyorum. Eğer adaletin tecelli etmesi için benim ölmem gerekiyorsa, bana biri açıkça söylesin. Adaletin tecelli etmesi için canımı bile vermeye hazırım. Korkudan evden çıkamıyorum. Aramızda bir sapık dolaşmaktadır. Ailemden birisi ya da diğer çocuklar için sapık her zaman sapıktır. Hiçbir çocuk, hiçbir canlı bunu hak etmiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Mahkeme süreciyle ilgili aktarılan bilgilere göre adli tıp raporları ve kızın ifadeleri sabit olmasına rağmen mağdur çocuğun ‘’olayın yaşandığı yerde pencere yok ‘’ ifadesinden sonra olay yerinde hemen pencere açıldığı öğrenildi ve deliller karatılmaya çalışıldı. Savcı sanığın tutuklanması yönünde mütalaa verdi. Çocuğun avukatları da tutuklanmasını talep etti ancak AKP Çukurova İlçe Başkanı tarafından avukatlığı yapılan tecavüzcü imam mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Ara karardan sonra tutanaklara geçmeyen konuşmasında mahkeme başkanı “Beraat alması suçsuz olduğu anlamına gelmiyor. Uzman avukatlarınızla bir üst mahkemeye itiraz edebilirsiniz’’ şeklinde skandal ifadeler kullandı ve mahkeme 29 Mart 2019 tarihi saat 13:30’a ertelendi.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir