ANA SAYFA / DÜNYA / ABD başkanı demokratik ülkelere tehdit savurmaya devam ediyor!

ABD başkanı demokratik ülkelere tehdit savurmaya devam ediyor!

ABD Başkanı Donald Trump korkulu rüyası olan komünizme bir kez daha nefret saçarak yine Venezuela’yı hedef aldı ve darbe gibi dış müdaahaleleri ima ederek “Artık sadece Venezuela’da değil, Nikaragua ve Küba’da da sosyalizmin ve komünizmin sayılı günleri kaldı” dedi.

Sputnik’in aktardığına göre; Trump, Florida eyaletinde yaşayan Venezuelalı Amerikalılarla bir araya geldi. Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu desteklemeye devam eden Venezuela ordu mensuplarını tehdit ederek, “Kendi geleceklerini, hayatlarını ve Venezuela’nın geleceğini, Küba ordusu tarafından kontrol edilen ve korunan bir adam için riske atıyorlar” dedi.

​Burada yaptığı konuşmada Trump, ağırlıklı olarak Maduro’nun meşru lider olmadığı ve kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido’nun meşru devlet başkanı olduğu şeklindeki Amerikan tezlerini yineledi.

‘ABD asla komünist bir ülke olmayacak’

“Juan Guaido’nun ve Venezuela halkının yanındayız. Artık sadece Venezuela’da değil, Nikaragua ve Küba’da da sosyalizmin ve komünizmin sayılı günleri kaldı” ifadelerini kullanan Trump, konuşmasında birçok kez ‘ABD’nin asla komünist bir ülke haline gelmeyeceğini’ söyledi.

ABD’nin emperyalist politikalarını dile getiren Trump, şu ifadeleri kullandı: “Kendi geleceklerini, hayatlarını ve Venezuela’nın geleceğini, Küba ordusu tarafından kontrol edilen ve korunan bir adam için riske atıyorlar. Eğer Maduro’yu desteklemeyi seçerseniz artık güvenli bir sığınak veya kolay bir çıkış bulamayacaksınız. Her şeyi kaybedeceksiniz.”

‘Batı yarımkürede sosyalizm ölüyor’

Venezuela’da ABD tarafından defalarca darbe örgütlendiğini unutturmaya çalışan Trump, bu ülkede barışçıl bir güç devri istedikleri yalanını tekrarlayarak, bununla birlikte tüm seçeneklerin masada olduğunu ifade ederek gerçek planlarının ne olduğunun mesajını verdi. Konuşmasında diğer Latin Amerika ülkelerine de değinen ve bu ülkelerde de Venezuela’nın yaşadığına benzer süreçler yaşanabileceğini ima eden Trump, “Venezuela’da ve batı yarımküre boyunca sosyalizm ölüyor, özgürlük, refah ve demokrasi yeniden doğuyor” dedi.

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir