ANA SAYFA / HABERLER / Erdoğan devrimci önderlere kin kustu!

Erdoğan devrimci önderlere kin kustu!

Türkiye’de Gezi Ayaklanması’nın bir sembolüne dönüşen AKM üzerindeki devrimci önderlerin fotoğraflarının da yer aldığı pankartlar Erdoğan’ın korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

AKM’yi yıkmakta kararlı olan ve yerine yeni bir ucube dikmeye hazırlanan TC devleti başkanı Erdoğan, temel atma töreninde ‘Burası jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacak’ diyerek içindeki gerici yüzü bir kez daha ortaya koydu.

Erdoğan, temel atma töreninde konuştuğu AKM için “Jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacak” dedi. Erdoğan, Gezi Ayaklanması’nda AKM’ye asılan pankartları hedef göstererek “AKM’ye teröristlerin resimlerini astılar” dedi.

“Bazı marjinal çevreler projemizi engellemek için çalıştılar. Sokakları karıştırarak projeyi sabote etmeye çalıştılar. AKM’nin yerine AVM yapacağımız, cami yapacağımız, ismini değiştireceğimizi söylediler. Aynı şeyi Harbiye’yi yaparken de söylediler.” ifadelerini kullanan Erdoğan konuşmasını şötyle sürdürdü:

“Bu sözde sanatseverlerin Gezi olaylarında neler yaptıklarını, milletimizi nasıl aşağıladıklarını, terör örgütlerinin paçavralarıyla buradaki eski binayı nasıl kirlettiklerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Güya AKM hassasiyetiyle hareket edenler, Gezi’de AKM’yi demokrasimize saldırmanın, esnafımızın malını mülkünü yağmalamanın aracı haline getirdiler. Bunları burada yaşadık. Ne yapacaktık, seyir mi edecektik. Oraya teröristlerin resimlerini astılar. 

Ne Gezi vandallığı döneminde ne de sonrasında tehditlere boyun eğmedik. Ülkemize ve İstanbul’a yakışır bir eser kazandırmak için yolumuza devam ettik. Temelini atacağımız bina sadece bir kültür merkezi değildir. Bu eser aynı zamanda son 5 yıldır milli iradeye kast eden, vatan, millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır. İstanbul kendini bu projede bulacak. İstanbul kendini bu projede adeta millet kıraathanesiyle bulacak. İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı, jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır.”

Onlarca yayın evini, gazete ve dergiyi, radtyo ve televizyon kanalını kapatan, yüzlerce kitabı yasaklayan AKP iktidarı lideri Erdoğan konuşmasında “Buradan bir müjde daha vereyim; Rami Kışlası, İstanbul’un en büyük kütüphanesi olacak. Rami Kışlası’nda 6 milyon ciltlik bir kütüphane açacağız.” diyerek, herzamanki gibi yaptıkları gerici uygulamaların üzerini örtmeye çalıştı.

Ayrıca kontrol

Fransa: Çarklar durmuyor, önlem alınmıyor, işçiler birer birer ölüyor

Fransa’da sağlıkçıların ardından “ikinci sıra işler” olarak adlandırılan sektörlerdeki işçilerden birer birer ölüm haberleri geliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir