ANA SAYFA / HABERLER / Gelecek Gazetesi 94’üncü sayısı ile çıktı: Dervim günceldir!

Gelecek Gazetesi 94’üncü sayısı ile çıktı: Dervim günceldir!

Gelecek Gazetesi Aralık 2018 sayısı “Devrim Günceldir!” başlığı ile çıktı. Bir çok konuda makale, haber analiz ve yazıların bulunduğu 94’üncü sayısında gazete ağırlıklı olarak devrimin olanaklarını ve güncelliğini ele alıyor. Çoğu gazete bayisinin standlarında yer vermediği gazeteye abone olarak, her sayı düzenli bir şekilde adresinize kadar ulaştırılmasını sağlayabilrsiniz. Gazete aboneliği için iletişim numarası 0542 863 66 60.

Gelecek Gazetesi’nin 94’üncü sayısının manşeti şöyle:

Eksik olan devrimci durum değil, devrimci bilinç ve devrimi hedefleyen siyasal önderliktir…

Dervim günceldir!

  • Kapitalist sistemin içerisine girdiği derin kriz sadece Türkiye’yi ve ülkemizi değil, dünyanın bir çok ülkesini sarsmaya devam ediyor.
  • Kapitalizmin beşiği ülkelerde yaşanan bunalım işçi, emekçi ve küçük üretici kesimleri her geçen gün daha büyük bir yıkıma uğratıyor.  Bunun sonucunda ise dünyanın bir çok yerinde farklı kitle hareketleri gelişmeye devam ediyor.
  • Yani kapitalizm temellerinden sarsılırken, yönetilenler daha fazla bu şekilde yönetilmek istemiyorlar!
  • Bugün dünyanın herhangi bir yerindeki en küçük devrimci odağın dahi önüne koyması gereken şey ise var güçleri ile devrimin güncelliğini bilince çıkarmak ve mümkün olan en geniş kadro ile yakın gelecekte kendi coğrafyalarını saracak olan devrimci dalgaları karşılamaya ve kitlelere devrimci bir önderlik  getrimeye hazırlanmalıdır!
  • Bunun için derin bir kriz yaşayan sömürü düzeni içerisinde kitleleri kazanma adına propagandalarının merkezine günü kurtarıcı reform talepleri değil, her bir fırsatta devrimin güncelliğini ve olanaklarını koymalıdırlar.
  • Çünkü emekçi kitleler çok hızlı bir şekilde bilinç sıçramaları yaşayabilmekte ve mevcut düzen içerisinde kalıcı bir çözüm bulunamayacağının farkına varabilmektedirler. Onlar açısından eksik olan şey devrimci bilinç ve daha da fazlası devrimin olabilirliğine dair inançtır.

Ayrıca kontrol

Kısa film “Kıskaç” galası yapıldı

Üretim Merkezi Sinema Atölyesi’nin ilk kısa filmi olan “Kıskaç”’ın galası 8 Ağustos akşamı Koyu Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir