ANA SAYFA / HABERLER / Sömürgeci rejim muhalif kesimler üzerindeki baskısını artırıyor

Sömürgeci rejim muhalif kesimler üzerindeki baskısını artırıyor

TC sömürge yönetimi, ekonomik, sosyal ve siyasal krizine karşı gelişebilecek devrimci mücadelenin önünü almak için tedbirlerini artırıyor.

Devrimci örgütlere, kişilere ve sömürge bölgesinde çalışan Türkiye’den, Kürdistan’dan vd. ülkelerden gelmiş işçilerin, emekçilerin demokratik, barışcıl hertür faaliyetlerine karşı yeni baskı, ceza vb yasalarını da hazırlıyor.

Sömürgeci TC devletinin yerli işbirlikçileri eliyle “Fasıl 154 Ceza Yasası’nın “Anayasa ve Mevcut Düzene Karşı Suçlar” başlığı altında, üyelik, savunma, teşvik, aidat verme, aidat toplama veya yardımcı olma ve yayın bulundurma diye yasa dışı cemiyetlerle alakalı başlıkların hepsinin suç olarak düzenlendiği” basında çıkan haberlerde de yeralmaktadır.

Basında çıkan habere göre konu hakkında görüşü alınan Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, ilgili yasaya dayanarak yasa dışı bir cemiyet tarafından adına veya menfaatine yayınlanan veya yayınlandığı görülen herhangi bir kitap, dergi, broşür, afiş, bildiri, gazete, mektup, belge ve yazıyı basan, yayan, satan, posta ile gönderen veya bulunduran bir kişinin suç işlemiş sayılacağına dikkat çekti.

Havadis gazetesinden Eniz Orakcığlu’nun haberine göre “Bakanlar Kurulu”nca 2018 yılının başında Ceza Yasası tahtında hazırlanan “Yasa Dışı Terör Örgütleri Emirnamesi” ile 26 örgüt yasa dışı olarak ilan edilirken, ceza yasasındaki yasa dışı kabul edilen örgütlerle ilgili maddelere ek olarak “Yasa Dışı Terör Örgütleri Emirnamesi” ile terör örgütü statüsüne alınan ve faaliyetleri yasaklanan bu örgüt ve türevlerinin flamaları ve yönetici ile mensuplarına ait resimlerin taşınması da yasaklandı.

Ayrıca kontrol

Kısa film “Kıskaç” galası yapıldı

Üretim Merkezi Sinema Atölyesi’nin ilk kısa filmi olan “Kıskaç”’ın galası 8 Ağustos akşamı Koyu Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir