ANA SAYFA / HABERLER / Nazım İçin” oyunu seyirci ile buluşuyor

Nazım İçin” oyunu seyirci ile buluşuyor

Üretim Merkezi tiyatro ekibi Tiyatro Üretim tarafından hazırlanan ve Nazım Hikmet’in şiirlerinden oluşan müzikal tiyatro oyunu “Nazım İçin”, 13 Aralık akşamı Lefkoşa AKM, 15 Aralık akşamı Alsancak Gökay Boğaçhan Kültür Merkezi, 21 Aralık akşamı ise Lefke Belediyesi AKM’de sahneleniyor.

Üretim Merkezi’nden yapılan açıklamada, Tiyatro Üretim olarak dünyaca tanınan büyük şair Nazım Hikmet’i ölümünün 65’nci yılında anımsamak ve sanatçının şiirlerinden oluşan kesitlerle yaşamını bir kez daha sahneye taşımayı uygun gördükleri belirtildi. Yaklaşık bir saat sürecek olan tek perdelik oyunda Nazım Hikmet’in şiirleri tiyatral bir şekilde sarkılar ve sinevizyon eşliğinde sahnelenecek. “Nazım İçin” oyunu Kültür Dairesi’nin desteklediği bir proje çerçevesinde oyun yazarlığı üzerine gerçekleştirilen eğitim çalışmaları sonucunda hazırlandı.

Tüm oyunlar saat 20:00’de başlarken, girişte seyircilere Nazım Hikmet’in şiirlerinden ve yaşamından kesitlerin yer aldığı birer kitapçık sunulacak. Üretim Merkezi’nden verilen bilgiye göre Alsancak’ta yapılacak olan gösterim, bölgede geçtiğimiz hafta yaşanan selden dolayı olumsuz etkilenen bölge halkına moral olması için ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Gösterim ile ilgili daha geniş bilgi 0542 863 66 60 numaralı telefondan edinilebilir.

Ayrıca kontrol

Çaresiz değil, çare sizsiniz!

Covit-19 salgınına karşı Mart 2020 ile Ağustos 2020 verilerini ve alınan önlemleri karşılaştırın! Dünden bugüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir