ANA SAYFA / HABERLER / Ülke toprakları talan edilirken, bizler daha neyi bekliyoruz?!

Ülke toprakları talan edilirken, bizler daha neyi bekliyoruz?!

Sömürgeciliğin hüküm sürdüğü bu coğrafyada, sömürgeci ve yerli isbirlikçi sermayenin karlarını katmerlemenin bir alanı da hem yerli halkın arazilerini satın alarak, hem de silah zoruyla elkonulmuş kardeş halkların arazilerine çok katlı yapılar inşa edilerek, yabancı uyruklu kişilere satılmasıdır.

Bunun yolu da, sömürge yönetiminin yerli işbirlikçi memurlarına hazırlattıkları sömürge yasaları ile açılmıştır.

Böylece inşa edilen ya da edilecek olan böylesi yapılarla sömürgeci ve yerli işbirlikçi sermaye karlarına kar katarlarken; ülkenin kuzeyindeki demografik yapının sömürgeci amaçlarla değiştirilmesine devam edilmekte, yerli halkın satın alınan ve de kardeş halkların silah zoruyla elkonulan arazileri bu yolla verilen binlerce yeni koçan ile varolan sorunlara yeni ve daha da karmaşıklaşacak olanları eklenmektedir.

Sorunun aldığı boyutlar sömürgeci TC devleti ve sermayesiyle, işbirlikçi yerli sermayenin amaçladığı çözümün altyapısını olgunlaştırmaya yönelik olduğu ortadadır.

Bu durumda; ya emperyalistlerin ve sömürgecilerin ülkemizin topraklarına elkoyarak talan etmelerini vb. meşrulaştırmaya çalıştıkları çözümlerin arkasında koşacağız; ya da onları ülkemizin kuzeyinden, güneyinden kovacak, birleşik, demokratik bir Kıbrıs yaratacak ortak bir örgütlenme ile demokratik halk devrimimizi gerçekleştirmenin yollarını hazırlayacağız!

Ayrıca kontrol

Kısa film “Kıskaç” galası yapıldı

Üretim Merkezi Sinema Atölyesi’nin ilk kısa filmi olan “Kıskaç”’ın galası 8 Ağustos akşamı Koyu Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir