ANA SAYFA / DKB / DKB: GELME, BU TOPRAKLARDA İSTENMİYORSUN!

DKB: GELME, BU TOPRAKLARDA İSTENMİYORSUN!

Devrimci Komünist Birlik Türkiye ve Ortadoğu halklarının düşmanı, dinci-faşist TC rejiminin başı ülkemize gelmeyi planladığına dikkat çekerek bu gerici odağa yaranmaya çalışanların ise önünde secde durmaya hazırlandığına vurgu yaptı ve “Eline Türkiye ve Ortadoğu halklarının kanı bulanmış olan Erdoğan; GELME! Bu topraklarda İSTENMİYORSUN!” dedi.

DKB bildirisi şöyle:

“Türkiye ve Ortadoğu halklarının düşmanı, dinci-faşist TC rejiminin başı ülkemize geliyor. Bu gerici odağa yaranmaya çalışanlar ise önünde secde durmaya hazırlanıyor.

Eline Türkiye ve Ortadoğu halklarının kanı bulanmış olan Erdoğan; GELME! Bu topraklarda İSTENMİYORSUN!

Ülkemizi işgal ederek, sömürgeleştiren ve gün geçtikce daha da gerici bir yapıya bürünmesinin planlarını yapanlara yaranmaya çalışan yerli işbirlikçiler; siz de İSTENMİYORSUNUZ!

Türkiye işçi ve emekçilerini ezerek sömüren, ülke kaynaklarını yerli ve yabancı sömürü odaklarına peşkeş çeken, ayakkabı kutularını ve yurdışı banka kasalarını halkın paralarını gaspederek dolduran, barbar dinci çeteleri destekleyen ve Türkiye ve Ortadoğu halklarını katleden dinci faşist TC devleti, onlarca insanlık düşmanı suçun ortağı ve bizzat uygulayıcısıdır.

İnsanlık düşmanı suç işleyen bu odağın sorumluları ve bizzat başındaki Recep Tayip Erdoğan yargılanmalıdır. Ancak bu gerici odağı demokratik bir şekilde yargılamak ancak halkların demokratik iktidarının kurulması ve bu iktidarın demokratik yargı sisteminin oluşturulması ile mümkündür.

İzlenmesi gereken yol Türkiye ve Ortadoğu halklarının dinci, faşist iktidarlara ve onların arkasındaki emperyalist güçlere karşı ortak mücadelesi ve birleşik devrimidir.

Erdoğan da, onunla birlikte bu suçlarda sorumluluk sahibi olanlar da yargılanacaktır! Bu gerici odağı dağıtacak olan Türkiye halklarının devrimci ayaklanması yaklaşmaktadır. Ve bugün bu gerici odağa yaranmaya çalışanlar o gün geldiğinde istedikleri kadar halklardan yana görünmeye çalışsınlar, bugüne kadar sergiledikleri teslimiyetçi tavırla onlar da bu suçlara ortak olmaktadırlar.

DKB bugüne kadar sömürgeci, işgalci TC devletine karşı birlikte eylemsellik gösterdiği ülkemizin kuzeyindeki demokratik örgütlerini Erdoğan’ın gelişine en güçlü ortak tepkiyi koymak için 3 Temmuz’da toplantıya çağırmıştır. İlgili örgütlere önceden planlanan çalışmalarından dolayı temsilci yollayamayacaklarsa alternatif toplantı zamanı önerilerine de açık olunduğu belirtilmiştir. Ancak bu örgütlerden hiçbirisi toplantıya gelmemiş ve alternatif bir toplantı zamanı için de geri dönüş yapmamıştır. Görünen odur ki ülkemizin kuzeyinde örgütlü bu yapılar bu süreçte ya sessiz kalmayı ya da kendi başlarına hareket etmeyi tercih etmektedirler.

Devrimci Komünist Birlik dinci faşist bir diktatörlüğe dönüşen TC devletine ve insanlık düşmanı suçlara ortak olan yöneticilerine karşı gücü yettiği kadar mücadelesini artırarak sürdürecektir. Tüm devrimci, demokratları 10 Temmuz günü ülkemize gelmeyi planlayan Erdoğan’ı her türlü meşru yolla, mümkün olan her alanda protesto etmeye çağırıyoruz.

Dinci-faşist diktatörler, insanlık düşmanı suçlara ortak olanlar yargılanacak!

Yaşasın Türkiye ve Ortadoğu halklarının ortak mücadelesi, birleşik devrimi!”

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir