ANA SAYFA / YAZARLAR / Salih Olgun – Faşizme karşı birleşik devrimci mücadele!

Salih Olgun – Faşizme karşı birleşik devrimci mücadele!

12 Eylül darbesi öncesi başlayan ve sonrası dönemde tekelci büyük sermayenin hedeflediği başkanlık sistemi ve düzenin devamından yana “sol” ve “sağ” iki büyük partili faşist yapı sonunda oluştu!
Sömürgeci, işgalci TC devletinin faşist yapısının gözardı edilmesi nedeniyle tekelci sermayenin devlet partileriyle faşizmi gerileteceklerini, tek adam rejimi gibi sınıfsal içerikten yoksun tanımlar, tesbitlerle tek adam rejimine son verecekleri sözleriyle halkları uyutacak ittifaklar kuranlar, destek verenler seçim sonuçlarına boyun eğmiş durumdalar.

Sömürgedeki yerel idareciklere seçilenler ise işgal ve sömürgeciye karşı mücadeleden sözetmeksizin, buralara seçilme heyecanı ile seçim değerlendirmeleri ile meşguller !

Yarın önümüze yıllardır istenilen ancak uygulaması önümüzdeki dönemde yapılması planlanan ve tüm sorunların kaynağı /çözüm modeli olarak “başkanlık ” sistemi getirilecektir.

Çünkü sömürgeci devlet, sömürgesindeki Üst Koordinasyon Kurulu’nda tek bir yerel seçilmiş üst düzey memurunun olmasını daha yararlı görmektedir!

Sömürgede mücadeleyi esas hedef olarak muhtarlık, belediye, milletvekili, cumhurbaşkanlığı kadrolarının nasıl oluşturulması üzerine mi, yoksa kurtuluşu, özgürlüğü elde etmek için devrime nasıl hazırlanacağımız üzerine mi oturtacağız?!

Faşizme karşı mücadeleyi sömürgeci, işgalci TC devletine karşı mücadeleden ayrı gören ve düşünenlerin sonu onun partilerine yama olmadan öteye geçmeyecektir.

Hem Kıbrıs’ın kuzeyinde hem de Türkiye’de!

Şimdi sahte demokrasicilik oyunlarını bir kenara bırakma ve halklarımıza özgürlüğü getirecek olan Demokratik Halk Devrimi  için örgütlenmeye hız verme zamanı!

Ayrıca kontrol

Yusuf Alkım – Yine yeniden: Reformizm ve Devrimcilik…

Öncelikle ele alınması gereken reformizm ve devrimciliğin ayrım noktasının ne olduğudur. Belki Bağımsızlık Yolu (BY) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir