ANA SAYFA / HABERLER / Halklar arası düşmanlığı, şovenizmi, milliyetçiliği körükleyenleri teşhir edelim!

Halklar arası düşmanlığı, şovenizmi, milliyetçiliği körükleyenleri teşhir edelim!

Ülkemizin taksimi ve halklarımızın düşmanlaştırılmasında yerli işbirlikçiler hala kuzeyde ve güneyde görevdeler.

Sömürgeci TC ve Yunanistan’ın sadık görevlileri sömürgecilerin ordularında ve derneklerinde örgütlü olarak Yunan ve Türk şoven milliyetçiliğinin bekçiliğini yapmaya devam ediyorlar.

Kuzeyde emekli subaylar, emekli astsubaylar, TMT mücahitler vd dernekleriyle Hristiyan, Rum, Maronit, Ermeni, Latin vd düşmanlığı, şovenizm körüklenirken, kendilerini TC devletinin ve Türk ulusunun parçası olarak görmekte ve onun sadık işbirlikçiliğini yapmaktadırlar.

Demografik yapısı değiştirilmeye, asimile edilmeye çalışılan halklarımız ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel baskılar altında tutulurken, güneydeki düşman ikizleri de onlardan geri kalmıyor. 

Milli muhafız ordusu subaylar derneği de kuzeydeki TC işgal ve sömürgeciliğinin sorumluluğunu taşıyan örgütler gibi Yunanistan devleti ve ordusunun güneydeki varlığını savunarak kuzeydeki işgale karşı çıkarken ikiyüzlü davranmaktadırlar. Sorumlular kendileri gibi işbirlikçiler olduğu halde Türkçe konuşan Kıbrıslı halkı da işbirlikçiler gibi işgalci TC devletinin parçası olarak göstermektedirler. Kıbrıs halkları arasında şovenizmi, milliyetçiliği körüklemekten geri durmuyorlar.

Bakınız neler demişler;

RMMO ALBAYINDAN AĞIR ELEŞTİRİ
23 Mayıs 2018 – TAK

Fileleftheros, RMMO Subaylar Derneği Başkanı Albay Hristos Psaras’ın, Savunma Bakanı Savvas Angelidis’in de katıldığı cumartesi günkü yıllık dernek toplantısında, sert bir üslupla RMMO’daki olumsuzluklardan söz ettiğini, yeni bakana net mesajlar verdiğini bildirdi.

Habere göre, askerî kararların dernekten habersiz alındığına, Kıbrıs müzakerelerinde bir subay bulunmuyor olmasına dikkat çeken Psaras, Rum-Yunan ortak savunma doktrininin uygulanmasına dair ortak tatbikatların feshinin ciddi dezavantajlar getirdiğini vurguladı. Psaras “caydırıcı güç” teriminin askeri literatüre uygun olmadığını da belirterek “dost veya düşman kuvvetler var, objektif hedef var. (Hedef) bizim için Girne’dir ve mülk takasından değil, işgal altındaki toprakların kurtarılmasından söz ediyoruz. ‘Unutmuyorum’u unutmama sebebimiz budur. Savunma ve saldırı harekatları var, birazcık savunma yoktur” dedi, şu ifadeleri de kullandı: 

“Bizim ne Kıbrıslı Türkleri Türklerden ayırma, ne de onlara vatandaşlarımız deme seçeneğimiz veya olanağımız var. Üniformaları, eğitimleri ve görevleri tamamen budur. Silah sistemleri bizim tarafa, meskûn bölgelerimize ve askerlerimize çevrilmiştir.”

Ayrıca kontrol

DKB: Sömürgeci Yapıya ve İlhaka Karşı Sokağa!

Devrimci Komünist Birlik 15 Kasım günü dinci-faşist AKP-MHP iktidarının üst düzey kadrolarının da katılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir