ANA SAYFA / DKB / Duyduğumuz çakalların ulumasıdır, safları sıklaştırın!

Duyduğumuz çakalların ulumasıdır, safları sıklaştırın!

Devrimci Komünist Birlik önceki gün Maraş’ı ziyaret etmeye giden Kıbrıslı Rumlara ve AB parlamenterlerine karşı faşist gruplar tarafından yapılan provakatif eylemi sert bir dille kınadı. DKB bildirisinde Kıbrıs’ın güneyinde ve kuzeyinde örgütlenen faşist yapılanmalara dikkat çekilerek kararlı bir anti-faşist mücadele verilmesi gerektiğinin altı çizildi.

DKB bildirisi şöyle:

Ülkemiz işgal altında…

Kuzeyde Türkiye, güneyde Yunanistan, Dikelya- 2.5 Mil ve Ağrotur bölgelerindeki üsleriyle İngiltere Birleşik Kırallığı sömürgeci egemenliklerini sürdürüyor..

Ülkemizin kuzeyinde ve güneyindeki işgallere karşı,İngiliz üslerinin ülkemiz ve ortadoğu halklarına yönelik yürütülen silahlı, silahsız savaşta kullanılmasına ve varlığına karşı kuzey ve güneydeki devrimci,ilerici örgütler ortak örgütlenme ortak mücadele amacıyla biraraya gelmeye ve birlikte eylemler düzenlemeye başlamışlardır.

Ülkemizin bağımsızlığı ,halklarımızın özgürlüğü için verilmekte olan devrimci mücadeleye karşı egemenler tüm güçleriyle saldırmaya devam ediyor.

Kuzeydeki sömürgeci devletin kontrolundaki ve işbrilikçilerinden destek gören sivil faşist güçlerle, güneyde Yunanistan devleti ve onun yerli işbirlikçi Kıbrıs Cumhuriyeti güçlerinin konrolundaki ve desteğindeki güçler hergün, heralanda halklar arasında şovenizmi, milliyetçiliği, ırkçılığı körükleyen provakasyon amaçlı eylemler düzenlemektedirler. Bu eylemlerde özellikle devletlerin örgütlediği sivil faşist güçler kullanılmaktadır.

2018 yılı ele alındığında kuzey ve güneydeki faşistlerin kullanıldığı saldırı ve eylemlerin artarak devam ettiğini görmekteyiz.
Güneyde faşist ELAM’ın ve onun doğrultusundaki “motosikletliler” vb’nin ilerici, demokrat ve devrimcilere karşı ve Türkçe konuşan halktan insanlara saldırılarını, işgalci güçler arasındaki ateşkes hattına yönelik “sınır eylemlerini”, kuzeyde ise MDP, YDP, Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları, Osmanlı Ocakları vb faşist örgütlerle kişilerin biryandan kuzeydeki ilerici, demokrat, devrimci kişi, örgüt, basına sadırıları sürerken, diğer yandan da güneydeki ELAM vd faşist örgütlerin “sınır eylemleri”ni bahane ederek karşı eylemlerde, saldırılarda bulunmaktadırlar. Geçmişte bu eylem ve saldırılarına Türkiye’den getirilen sivil faşistler de katılmış oldukları kendi açıklamalarıyla da teyid edilmiştir.

Son günlerde Maraş bölgesinde AB parlamenterlerinin incelemelerde bulunacağı duyurulması üzerine ülkemiz kuzeyinde TC devletince örgütlenmiş ve onun kontrolundaki sivil paramiliter faşist örgüt ve kişiler, bölgeye giden Kıbrıslı Rumlara ve AB parlamenterlerine karşı provakatif eylemde bulunmuşlardır.

Bu eylemler sırasında, geçtiğimiz Ocak ayında Afrika gazetesine saldırıda bulunan faşistlerin ve örgütlerin yeralması tesadüf değildir.
Bu saldırıların üçbeş faşistin planlaması, uygulaması olmadığını yüksek sesle haykıralım.

Ülkemizin bölünmüş ve taksim edilmiş halde kendi egemenlikleri altında kalmasını amaçlayan işgalci, sömürgeci, emperyalist devletlerin planlayıp besledikleri sivil faşistlere uygulattıkları operasyonlar olduğunu görelim.

Ne kuzeydeki ne de güneydeki faşist saldırılar karşısında susmayalım.

Duyduğumuz emperyalistlerin, sömürgecilerin, işgalcilerin çakallarının ulumasıdır.

Onlara karşı işçi, emekçi Kıbrıs halklarının ve bölge halklarının birleşik devrimci mücadelesini yükseltelim.

Nasıl ki Sovyetler Birliği bundan 73 yıl önce büyük bedeller ödeyerek faşist Nazi Almanyası’nı ezip Avrupa ve dünya halklarının özgürlüklerini geri kazandırmışsa, bizler de ülkemizdeki faşist odakları ezip dağıtarak ülkemizi ve halklarımızı yeniden özgürlüğüne kavuşturacağız.

Cesaret ve cüretle; Faşizme geçit yok! Kıbrıs’ta faşizmi boğacağız!

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir