ANA SAYFA / HABERLER / Merhaba yeniden, Özgür Yarınlara…

Merhaba yeniden, Özgür Yarınlara…

2011 yılında, 2 Mart günü gerçekleştirilen ikinci büyük toplumsal varoluş mitinginde merhaba demiştik yayın hayatımıza. Yaklaşık iki yıl boyunca da sürdürdük haftalık yayınımızı. Daha sonra zorunlu bir geri çekiliş yaşadık. 9 Şubat 2013’te çıkan son sayımızda “Daha güçlü gelebilmek için” başlığıyla yayınladığımız yazımızla anlatmaya çalışmıştık bu zorunluluğu…

Aradan geçen 5 yıldan fazla sürede hep hedefimiz oldu yeniden sizlerle birlikte olmak. Ve şimdi daha güçlü, daha örgütlü ve daha etkili gelmek için hazır hissediyoruz kendimizi.

Bu hazır hissetmek yanında bir zorunluluk da bizler için. Çünkü her geçen gün daha gerici, daha barbarca bir kuşatma altına alınıyoruz.

Ortadoğu’da kol gezen gerici barbar sürüleri kafa keserken bir yandan, ülkemizin bölünmüş her iki yarısında da örgütleniyor dini ve faşist güruhlar!

Bir yandan ağırlaşırken sömürünün çarkları ve artıyor yoksulluk dört bir yanımızda, diğer yandan bu sömürüyü dini ve faşist örgütlenmelerle gizlemeye, hedef şaşırtmaya çalışıyor sömürüden büyük rantlar elde eden, arsızlar sürüsü.

İşçileri, emekçileri, halkları dini, etnik ve bulabildikleri her türlü farklılıkları kaşıyarak bölmeye çalışan bu gözü dönmüş çakallar, bizlerin birliğinden, mücadelemizi ortaklaştırarak birlikte kurtuluşa yürümemizden korkuyorlar.

Haklılar da korkmakta, çünkü biliyorlar ki onların saltanatını yıkabilecek tek güç işçilerin, emekçilerin birliğinde, halkların kardeşliğindedir. Ve biliyorlar ki onlar artırdıkça baskıyı, ağırlaştırdıkça sömürüyü, bizler, işçiler-emekçiler ve kardeş halklar daha da büyük bir öfke ve kin doluyoruz onların bu köhne düzenlerine.

Korkuyorlar, korksunlar! Çünkü yakındır patlayacak biriken öfkemiz! Yakındır yıkacak kinimiz sömürenlerin düzenini.

Bu inanç ve bilinçtir bizleri yeniden cesaretle öne çıkmaya zorlayan. Çünkü biliyoruz ki ezilenler ve sömürülenler en az ezenler ve sömürenler kadar cüretkar olmalıdır yürüyebilmek için özgürlüğe.

O nedenle yeniden merhaba diyoruz ve sizleri de davet ediyoruz;

Özgür yarınlar için GELECEK’i kurmaya.

“İşçilerin, Emekçilerin ve Halkların Kardeşliğinin Sesi Gelecek Gazetesi” yeniden sizlerle.

Sizin sesiniz, sizin nefesiniz olmak için yeniden.

Boğulmak istenen sesimizi duyurabilmek için daha güçlü!

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir